Суспільство

Теплопостачальники Кіровоградщини заборгували 416 мільйонів за газ: чи вплине це на тарифи

 Автор: Ірина Требунських. 920

Теплопостачальні підприємства напередодні нового опалювального сезону не розрахувалися за спожитий газ - борги планують покрити коштом компенсації з державного бюджету.

 

teplo

Про це сьогодні, 17 серпня, повідомила під час пресконференції заступниця директорки департаменту ЖКГ Кіровоградської ОВА Інна Табалова, передає кореспондентка "Гречки".

За її інформацією, теплопостачальники за опалювальний сезон 2022/2023 загалом закупили газу на 600 мільйонів гривень, з яких 416 мільйонів досі залишаються боргом перед "Нафтогазом".

Через те, що під час воєнного стану тарифи на теплопостачання і газ для населення не підвищують, то компенсацію різниці між чинним тарифом і реальними потребами підприємствам компенсують з державного бюджету.

"Заборгованість по різниці у тарифах з держбюджету підприємствам області становить 703 мільйони гривень. Внаслідок цього вдасться покрити борги за минулий газ і без проблем почати новий опалювальний сезон", – пояснила Інна Табалова.

Наразі Міністерство інфраструктури готує зміни до закону, після ухвалення яких з держбюджету виділять компенсацію теплопостачальникам.

"Різницю в тарифах компенсують з державного бюджету. Про підвищення тарифу за тепло для населення не йдеться", - зазначила посадовиця і уточнила, що борги населення в області за теплопостачання на сьогодні становлять близько 424 мільйонів.

 

Поширюйте

Коментуйте