У Кіровограді стане ще менше соціальних працівників
З 1 січня наступного року у Кіровограді штат фахівців із соціальної роботи зменшиться на 11 людей. Причиною того, як розповів на ранковій прес-конференції Олег Краснокутський, директор Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, є зміна Міністерством соцзахисту формули розрахунку навантаження на фахівця із соціальної роботи.
Якщо раніше на 1 фахівця припадало 3-3,5 тис. населення, то після перерахунку ця цифра зростає до 6 тис. людей, які потребують соціальної підтримки. Відповідно, пояснює Олег Краснокутський, якщо фахівець із соціальної роботи міг усі закріплені за ним сім’ї обійти хоча б один раз у тиждень, то зараз це вже стане неможливим. Натомість 11 людей, які мають звільнити з міського центру соціальних служб, розподілять по районам і селам, що допоможе охопити соціальною підтримкою і ці віддалені райони.
Проте міський центр отримає додаткову підтримку з іншого боку. Олег Краснокутський запевняє, що днями була підписана угода з громадськими організаціями ромської громади. Згідно з умовами угоди до міського центру долучатимуться ромські посередники, які допомагатимуть фахівцям центру надавати соціальну підтримку тим представникам ромського ареалу, які проживають на території нашого міста. Це значно полегшить роботу з проблемними сім’ями з цього середовища, адже часто-густо фахівцям центру не вдається навіть поспілкуватися з членами такої родини, не те щоб їм допомогти.
Незважаючи на зменшення кількості фахівців, соціальні працівники долучаться і до роботи двох пунктів обігріву, що встановленні у нашому місті. Тут вони знаходитимуться постійно і допомагатимуть усім, хто того потребуватиме, незалежно від віку й статусу.