В Україні довзолили писати “росія” з малої літери: в яких випадках

12:00, 22 Вересня, 2023

Відтепер написання слів “росія” та “москва” з малої літери в неофіційних текстах не вважатимуть помилкою чи відхиленням від норм української мови.

Як зазначили в Нацкомісії зі стандартів державної мови, питання щодо написання назви країни-агресора розглянули, зважаючи на героїчну боротьбу українського народу за незалежність держави і звернення в соцмережах міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук про написання назви країни-агресора з малої букви.

Так, Національна комісія зі стандартів державної мови на засіданні від 15 вересня 2023 року обговорила це питання і з урахуванням офіційних листів від Інституту української мови НАН України, Інституту мовознавства імені Потебні НАН України.

“Написання назв «російська федерація», «росія», «москва», «московія», «московське царство», «російська імперія»», «державна дума рф» тощо з малої букви можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру”, – зазначають в Нацкомісії.

Останні новини по темі
Продавав амфетамін та психотропи: на Кіровоградщині суд виніс вирок наркоторговцю
kolu4iy drit
voda2
Кропивницький: частина Старої Балашівки залишилася без води (ОНОВЛЕНО)
Читайте також

Правоохоронці вилучили у 28-річного жителя Кропивницького району арсенал боєприпасів.

11:54, 27 Лютого, 2024

У Кропивницькому затвердили перейменування ще 38 вулиць та провулків. У селищі Новому об’єднають вулицю та провулок і перейменують три вулиці....

11:32, 27 Лютого, 2024

Кропивницький отримав 32 мільйони гривень державної субвенції та дотацій. До міського бюджету на 2024 рік внесли зміни. ...

11:11, 27 Лютого, 2024