Помер краєзнавець Кіровоградщини і журналіст Юрій Матівос

11:38, 07 Жовтня, 2023
Mativos1

 У п’ятницю, 6 жовтня, на 86-му році життя помер заслужений журналіст України, лауреат Кіровоградської обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова, автор краєзнавчих видань, поетичних та прозових творів Юрій Матівос.

У квітні 2023 року було опубліковано інтерв’ю з Юрієм Матівосом, в якому він розповів про своє життя. Він народився 15 квітня 1938 року в Азербайджані. Коли він був ще немовлям, чекісти ув’язнили та вбили його батька за «політичний анекдот», а мати з дітьми була змушеня тікати з країни. Тоді вони переїхали до села Сасівка, що в Компаніївській громаді Кропивницького району.

Вищу освіту здобув на історичному факультеті Одеського державного університету, а після працював в обласних газетах Кіровоградщини «Народне слово» і «Кіровоградська правда».

«Краєзнавство – моє найбільше захоплення, почав займатися ним ще у 1972 році. Офіційно його тоді у нас не існувало. Роздобути документи і факти було непросто і не дешево», – розповів в інтерв’ю Юрій Матівос.

Mativos2

За своє життя краєзнавець опублікував низку книг, присвячених історії області, зокрема «Вулицями рідного міста», присвяченій походженню назв вулиць, парків і скверів Кропивницького, «Місто над сивим Інгулом», «Туристські маршрути Кіровоградщини», «Тарасові шляхи Приінгулля». Був лауреатом обласної краєзнавчої премії імені В. Ястребова та мав звання заслуженого журналіста України.

Попри важку хворобу, Юрій Матівос продовжу4вав брати активну участь у політичному і суспільному житті міста та області.

Mativos3

Юрій Матівос разом з ветераном УПА Семеном Сорокою

На особистій сторінці Юрія Мотівоса у Facebook у п’ятницю, 6 жовтня 2023 року, опублікували допис «сьогодні о 15:27 не стало Юрія Миколайовича».

 Фото з Facebook-сторінки Юрія Мотівоса

 

Останні новини по темі

У Соколівській громаді провели турнір пам’яті футболіста-спецпризначенця Миколи Жидкова (ФОТО)

turnir Judkov Sokolivske1
gaz

У Кропивницькому містяни скаржаться на запах газу у квартирах – газівники пояснили причину

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023