Кропивницький школяр створив прилад автоматичної подачі сигналів повітряної тривоги (ВІДЕО)

14:53, 15 Жовтня, 2023
772b27ab308f64de

У Кропивницькому одинадцятикласник Власій Свінцицький створив прилад для автоматичної подачі сигналів повітряної тривоги та відбою. На момент створення такого приладу в Україні ще не було.

Розробник випробував прилад в ліцеї, в якому навчається. Як тільки в регіоні оголошують повітряну тривогу, прилад передає сигнал у всі класи, йдеться у сюжеті “Суспільне Кропивницький”.

Науковий керівник Власія Віктор Мироненко говорить, що завдяки співпраці з Міністерством трансформації й службою з надзвичайних ситуацій, для розробки отримали доступ до сервера, звідки на всю Україну розповсюджується сигнал повітряної тривоги.

Власій Свінцицький навчається у Центральноукраїнському науковому ліцеї-інтернаті. Розповів, ідея створити пристрій, який передає сигнали тривоги та відбою, належить його науковому керівнику.

“Я маю навички з програмування і до мене звернулися. Суть цього приладу – це централізація подачі оповіщення, тобто дзвінків, тривог, пожежі. Шляхом цього ми можемо мінімізувати людський фактор. Створення приладу – це наукова робота в Малій Академії наук. Працював над ним пів року,” – зазначив школяр.

У винаході є і програмне забезпечення, і сам прилад, тому прилад Власій описував і писав про нього на секції “Комп’ютерна інженерія” , де посів третє місце, а про програмне забезпечення писав на секції “Програмна інженерія” та посів перше місце, на українському етапі.

За словами наукового керівника школяра, прилад працює повністю в автоматичному режимі, тому не потребує присутності людей:

“Пристрій підключений до інтернету, як тільки відбувається повітряна тривога, він отримує сигнал з інтернету і дублює у внутрішньо шкільну систему оповіщення”.

33284cc308a5c4cf

Вважає, те, що отримують оперативно сигнал тривоги, дає змогу швидко перейти в укриття, а це безпека учнів.

Однокласник Власія – Михайло Тішкін зауважив, що йому таке сповіщення у школі зручніше ніж додаток у телефоні:

“В мене немає додатка на телефоні зі звуком, який оповіщає, тому мені зручніше, коли я чую у школі на колонках, а ніж дивитися в телефон”.

Останні новини по темі

Для допомоги ЗСУ: кропивничан просять поділитися застарілими комп’ютерами, телефонами та комплектуючими

391604963 3203331903293031 913781185994816209 n
voda3

Кропивницький: на Новій Балашівці обмежили водопостачання

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023