«У горнилі війни кується наш народ»: вчитель з Кропивницького розповів про службу в ЗСУ
Вчитель історії з кропивницької ліцею імені Тараса Шевченка тепер має позивний «Буч», адже служить в Збройних Силах України. Він розповів про мотивацію доєднатися до лав армії та про те, як захисників зустрічали у звільненому від російської окупації Херсоні.
Скріншот
Кропивничанин Євген з позивним «Буч» наразі служить у 124 окремій бригаді територіальної оборони ЗСУ – про це йдеться у відеоінтерв’ю, яке опублікували на Facebook-сторінці бригади.
До того, як піти у військо, він працював вчителем історії у ліцеї імені Т.Шевченка у Кропивницькому – за його словами, одна зі складових його роботи є патріотичне виховання. Саме тому він двічі добровільно приходив у армію.
«Займатись патріотичним вихованням і відсиджуватися у теплому місці – для мене це якось не неправильно. Тож пішов, щоб стати прикладом, спочатку у 2015 році, а потім і вдруге так само добровільно викликався», – розповів він.
Він розповів про звільнення Херсону – зокрема те, що емоції українців, які були під окупацією і радісно зустрічали українських військових, заважали швидко працювати. Та попри те, що в місті не було ні газу, ні електрики, люди перебували в ейфорії.
«Діти просили шеврони в подарунок на сувеніри, жінки приносили їжу – ми відмовлялися, адже в місті магазини були майже порожні. Це була у них така ейфорія, щастя. Емоції були тільки позитивними. І ми відчули, що не просто так робимо свою роботу», – сказав «Буч».
Захисник пояснив, що основна його мотивація стати на захист українського народу від російських загарбників – вберегти свого сина, наступні покоління від пекла війни.
«Краще одразу показати нашим сусідам, що зі зброєю до нас не варто йти та й взагалі, що не варто лізти у наші справи. Війна наразі – це те горнило, в якому може викуватися наше суспільство, ідентичність нашого народу. Це війна на виживання: або ми їх, або вони нас», – підкреслив Євген.
Раніше «Гречка» публікувала відео, як спецпризначенці відбивають атаку ворога під Авдіївкою на Донеччині.