Незадоволені роботою? Куди пацієнти можуть скаржитися на медзаклади

12:59, 25 Жовтня, 2023
Depositphotos 407379818 S

Жителів Кіровоградщини просять повідомляти на “гарячу лінію” Національної служби здоровʼя України про випадки порушень прав пацієнтів та неналежне надання медпослуг у медзакладах області.

Голова НСЗУ Наталія Гусак завітала із робочим візитом до Кіровоградської області. Під час зустрічі з представниками ЗМІ вона повідомила, що з області цьогоріч на “гарячу лінію” НСЗУ надійшло 38 скарг стосовно порушень в медзакладах, передає кореспондентка “Гречки”.

За словами очільниці НСЗУ, насправді це невелика кількість. Проте така ситуація, за її словами, не тому що в медзакладах все добре, а тому що люди бояться скаржитися, або ж навіть не знають куди їм зветатися в разі порушення їх прав, як пацієнтів.

“На жаль, ми розуміємо що в країні є таке поняття, як медичний булінг. Я це прекрасно розумію, тому що я починаю щось писати в Фейсбуці і мені прилітає тисячу повідомлень від людей, які хочуть поскаржитись але бояться за те, як буде продовжено їхнє лікування,”- зауважила Наталія Гусак.

Вона наголосила, що в такому випадку людині просто потрібно телефонувати за номером “гарячої лінії” НСЗУ 16-77, де зафіксують скаргу людини.

Також можна залишити на сайті письмову скаргу. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму для скарги.

Ці скарги потім розглядають і за результатами проводять перевірки закладів.

“У нас перевірки закладів здійснюються за принципом, що ми йдемо найперше перевіряти до тих, де в нас є ризик, що там щось найгірше. Тобто кількість скарг – є одним із показників ризико орієнтованої системи,”– пояснила голова НСЗУ.

Що стосується медзакладів Кіровоградщини, то найбільше скарг надходило на Світловодську лікарню, Кіровоградську обласну та Кропивницьку міську лікарні.

Останні новини по темі

Через Кіровоградщину курсуватиме ще один поїзд з «жіночими» купе

potyag
Zvuk gu4no

Гучні звуки вдень у Кропивницькому продовжаться: причини

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023