Екснардепа підозрюють у відмиванні грошей Мінооборони: наслідив і на Кіровоградщині

10:55, 26 Жовтня, 2023

 Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру у заволодінні понад 307 мільйонів Міноборони колишньому народному депутату Максиму Микитасю. Йому закидають, що грошима він “відмивав” на будівництві кількох арсеналів для зберігання ракет та боєприпасів Збройних сил України, в тому числі і на Кіровоградщині.

У НАБУ і САП не вказують прізвище підозрюваного, проте, за інформацією «Слово і діло», йдеться про екснардепа Микитася та його компанії ТОВ «БК «Укрбудмонтаж», ТОВ «Північно-український будівельний альянс».

Компанія «Укрбудмонтаж» мала побудувати арсенал у Калинівці, Вінницької області, а фірма «Північно-український будівельний альянс» – в Цвітосі, Хмельницької області та Богданівці, Кіровоградської області.

Разом із Микитасем підозру оголосили його парламентському помічнику Андрію Якусевичу, директору ТОВ «Північно-український будівельний альянс» Олександру Дорошу і колишньому першому заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Ігорю Колеснику (обіймав посаду в 2016-2019 роках).

«25 жовтня 2023 року за погодження прокурора САП детективи НАБУ повідомили про підозру у заволодінні понад 307 мільйонів гривень коштів Міністерства оборони України народному депутату України VIIІ скликання, його помічнику, а також директору підконтрольної компанії, трьом колишнім та чинним військовослужбовцям старшого та вищого офіцерського складу. Дії осіб кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 364 КК України», – інформує САП.

У НАБУ розповіли, що, за версією слідства, у 2018 році Мініоборони уклало з підконтрольними Микитасю компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 мільярда гривень.

Частиною цих грошей екснардеп планував заволодіти. Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт.

Для того, щоб втілити свої плани Микитась та його помічник, залучивши службовців вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабінету міністрів, які дозволяли перерахувати аванс на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 мільйонів гривень. Втім, будівництво об’єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені гроші вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

Останні новини по темі
Реорганізація “Льотки”: на Кіровоградщині може з’явитися центр розробки безпілотників
На Кіровоградщині зіткнулись ВАЗ та Ford: є загиблі
Читайте також

На Кіровоградщині судитимуть 61-річного мешканця Олександрії, якого підозрюють у “зливанні” ворогу даних про переміщення військової техніки....

10:56, 28 Травня, 2024

Перші планшетні комп’ютери з’явилися на ринку на початку 2000-х років. Тоді новинка зробила справжній фурор. І хоча в наш час цей вид техніки вже не сприймається як щось екзотич...

09:43, 28 Травня, 2024