Хотіли мирову, прокурор завадив? Чому подаватимуть апеляцію у справі орендаря Центрального скверу

15:42, 26 Жовтня, 2023

У Кропивницькому суд ухвалив арештувати гроші на банківських рахунках ТОВ “Укрсфера”, яке є орендарем Центрального скверу і заборгувало понад 1,8 мільйона гривень плати за оренду. Частину позову прокуратури, яка стосується арешту будівлі “Макдональдза”, не задовольнили.

У Кропивницькому суд ухвалив арештувати гроші на банківських рахунках ТОВ “Укрсфера”, яке є орендарем Центрального скверу і заборгувало понад 1,8 мільйона гривень плати за оренду. Частину позову прокуратури, яка стосується арешту будівлі “Макдональдза”, не задовольнили.

Згідно з текстом Ухвали Господарського суду області, на початку вересня цього року Кропивницька міськрада подала до суду позов із вимогою до ТОВ “Укрсфера” повернути борг у розмірі 1 818 012 гривень. ТОВка 2 роки не платила за оренду земель території Центрального скверу.

Виконувач обовʼязків керівника Кропивницької окружної покуратури до суду подав заяву, в якій поросив допустити вступ у цю справу Кропивницької окружної прокуратури в інтересах держави на стороні Кропивницької міської ради. Суд прийняв рішення допустити окружну прокуратуру до справи.

Вже 20 жовтня Кропивницька міськрада та ТОВ “Укрсфера” подали спільну заяву до суду, в якій просили затвердити мирову угоду між ними та закрити провадження.

Проте виконуючий обовʼязків керівника Кропивницької окружної прокуратури подав заяву до суду, в якій попросив задовольнити позов по цій справі із вимогами накласти арешт на обʼєкт будівництва, який знаходиться на орендованій ТОВкою ділянці (Ред. – будівля “Макдональдза”), будматеріали, які там знаходяться, а також на гроші у сумі 1 818 012 гривень, які знаходяться на банківських рахунках підприємства, інформація про які буде виявлена під час виконання ухвали суду про забезпечення позову.

В обґрунтування позову прокурор вказав, що жодної нерухомості, зареєстрованої у власності “Укрсфери” наразі немає. Втім зараз відбувається будівництво двох обʼєктів нерухомості на орендованій підприємством території (договір оренди укладений до 2055 року). Відповідно вподальшому ТОВка набуде право власності на цю нерухомість.

Прокурор вважає, що є обґрунтовані припущення щодо того, що в подальшому “Укрсфера” продасть цей обʼєкт, відповідно земельна ділянка перейде у користування нового власника нерухомості на тих же умовах оренди, яка діяла і для “Укрсфери”.

“Крім того, на переконання прокурора, беручи до уваги спір, що виник щодо використання земельної ділянки з підстав, визначених у позовній заяві, її забудова може унеможливити виконання судового рішення у вказаній справі,” – йдеться в тексті ухвали.

У висновку суд прийняв рішення задовольнити позов прокурора частково, а саме: арештувати гроші у сумі 1 818 012 гривень на банківських рахунках ТОВ “Укрсфери”. Іншу ж частину позову, стосовно арешту обʼєктів будівництва – відмовили.

У коментарі “Гречці” речниця прокуратури області Наталія Алєксєєнко повідомила, що Кропивницька окружна прокуратуру у визначеному порядку та строку подаватиме апеляційну скаргу на ухвалу Господарського суду Кіровоградської області.

“Гречка” звернулася за коментарем до пресслужби Кропивницької міськради стосовно позиції міської ради у цій справі. Відповідь пообіцяли надати пізніше.

Детальніше повідомимо згодом на “Гречці”.

Нагадаємо, під час останньої сесії,19 жовтня, депутати Кропивницької міськради не надали дозвіл на інвентаризацію ділянки Центрального скверу. Інвентаризація є однією з умов для того, щоб поділити територію сквер і визначити, яка частина має повернутися у комунальну власність.

Останні новини по темі

Навіки у строю: на Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель військових-земляків

10 тисяч доларів за умовний термін? Кропивницького суддю підозрюють у хабарництві

Читайте також

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому 1 грудня у Молодіжному центрі “Кома” відбулося святкування Дня Андрія Первозванного. ...

17:56, 2 Грудня, 2023