Землю у центрі Кропивницького планують віддати в оренду підприємиці, яка судиться з владою

08:23, 29 Жовтня, 2023

Міська рада Кропивницького планує віддати в оренду земельну ділянку у центрі міста по вулиці Театральній, 8а площею 0,1 гектара ТОВ «Авиасагро» на 49 років.

Відповідний проєкт рішення міської ради оприлюднили на сайті міськради. Власниця ТОВ «Авиасагро» представляє групу бізнесменів, з якою чиновники судяться, щоб не віддавати землю в центрі міста за безцінь. До цих самих бізнесменів чиновники мають претензії через руйнування пам’ятника архітектури. Водночас вони планують віддати цим людям землю в оренду на 49 років, пише “Антикорупційний вимір”.

Як йдеться в проєкті рішення міської ради, у 2020 році фірма ТОВ «Авиасагро» набула у власність нерухомість за вказаною адресою. Згідно з законодавством, тепер має право оформити ділянку в оренду.

Ділянка з кадастровим номером 3510100000:29:187:0072 сформована з трьох інших, які були менші за площею та належали на праві користування трьом фірмам – приватному підприємству «Профі», фірмі «Корвет» у формі приватного товариства і закритому акціонерному товариству «Силует».

Цим рішенням передбачається припинення їм права постійного користування ділянками, що оформлене ще в 90-х роках з передачею землі до комунальної власності та подальшим наданням її в оренду ТОВ «Авиасагро».

Вартість оренди планують встановити на рівні 6% від нормативної грошової оцінки ділянки на рік. Як йдеться в документі, вартість ділянки становить 5,5 мільйона гривень. Відтак річна оплата за оренду має складати 335 тисяч гривень.

Цільове призначення землі – для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку.

Варто додати, що за вказаною адресою перебуває аварійна пам’ятка архітектури середини ХХ століття. Останні роки будівля перебуває у занедбаному стані, а у 2018 році внаслідок пожежі вигоріла значна частина приміщення.

Після того міська влада була змушена реагувати на критику ЗМІ й громади й проводити якусь роботу із власниками. У мерії тоді говорили, що власниками частин приміщення за вказаною адресою є Максим Березкін, бізнесмен і син колишнього нардепа Станіслава Березкіна, латифундист Сергій Тарасов та ексбізнесвумен Ганна Антоньєва. У міському відділі з охорони культурної спадщини навіть заговорили про відчуження пам’яток, якщо власники не можуть їх зберегти, але, схоже, «не вистачило повноважень».

Нові розмови про відновлення пам’ятки архітектури почалися минулого року. На комісії за головування заступниці очільника Кіровоградської ОВА йшлося, що власники будівлі своїм коштом відреставрують приміщення. І нібито планується співпраця власника із радою зі збереження культурних пам’яток аби дотримати історичний вигляд будівлі.

ТОВ «Авиасагро» до 2021 року офіційно значилося на Сергію Козовому, колишньому помічнику покійного нардепа Станіслава Березкіна. Нині фірма записана на Олену Мощинську. Крім «Авиасагро» на неї оформлена низка підприємств, які донедавна належали Сергію Тарасову чи були зареєстровані за адресою його агрохолдингу. Це відомий латифундист і спонсор виборчої кампанії «Слуги народу» в області, а його син Олег – нардеп від цієї політсили.

Як писав «Антикорупційний вимір», ще одна фірма, яка записана на пані Мощинську — ПП «ЕлітІнвестАгро» — судиться з обласним комунальним підприємством щодо будівлі так званого «Колізею». Це недобуд площею 8356 квадратних метрів, який фірма придбала в комунального підприємства на ПрозороПродажі. За умовами договору – також підприємство мало викупити й землю під будівлею. Проте уклавши договір купівлі недобуду фірма вирішила через суд добитися зниження вартості грошової оцінки землі, з якою «Колізей» виставляли на торги. Відтак обласний бюджет може отримати не передбачені договором 7 мільйонів гривень за ділянку в центрі міста площею 1,1 гектара, а лише 2 мільйони гривень, як наполягає фірма.

Раніше в розслідуванні Bihus.Info йшлося, що «ЕлітІнвестАгро» пов’язане із холдингом Тарасова, а згадана Олена Мощинська постила у фейсбуці спільні фото з латифундистом. На цьому фото вона тримала подушку для ножиць, якими Тарасов перерізав стрічку на відкритті у своєму офісі консульства Литовської Республіки у Кропивницькому.

Останні новини по темі
Команда кропивницького вишу презентує свій стартап на всесвітній виставці у США
Продовження детективного фентезі: кропивничан запрошують на зустріч з письменницею Ольгою Мігель
Читайте також

У п’ятницю, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024