Камамбер, гауда і моцарела: на Кіровоградщині відкрилась крафтова сироварня

14:43, 20 Листопада, 2023

У селі Калинівка Первозванівської громади цьогоріч місцева мешканка Любов Кличко відкрила крафтову сироварню “Молочна майстерня”. Про те, з чого починався бізнес, про виробництво крафтового сиру, асортимент продукції та як її замовити дізнавалася “Гречка”.

Сімейна молочна майстерня

Сироварню облаштували цьогоріч на території приватного домоволодіння. Все починалося з того, що подружжя вирішило тримати корів і продавати молоко 20 років тому. 

“Спочатку в нас було дві корови, згодом – п’ять. Молоко продавали місцевим, потім я виїжджала на базар, щоб його продати. Потроху в нас з’явилася власна напрацьована база клієнтів: нам телефонували і робили замовлення. Згодом стало цікаво спробувати і щось нове для себе, і так я зацікавилась сироварінням”, – зазначила Любов Кличко. 

Вона пройшла курси із сироваріння, також планує удосконалити свої знання ще на інших курсах у листопаді від відомих і досвідчених сироварів. Обравши для себе напрямок із виготовлення твердих сирів і сирів із пліснявою, жінка вирішила відкрити власну справу. 

Навесні 2023 року Любов Кличко дізналась про програму підтримки підприємців-початківців “Єробота”. Вона розробила і написала власний бізнес-план. Там розписала усі витрати на обладнання, яким воно має бути і для чого, перспективи і можливості розвитку. Її ідею підтримали й у липні 2023 року вона отримала гранти – 100 тисяч гривень від регіонального фонду підтримки підприємництва та 150 тисяч гривень в рамках проєкту.

“Оскільки ми збільшуємо кількість поголів’я, нам не вистачає приміщення, і тому, власне, фонд підприємців виділив 100 тисяч гривень для будівництва приміщення для худоби. Також з виділених грошей ми закупили сироварню, сепаратор, холодильники для дозрівання сирів,  газову плиту, косарку для трактора”, – зазначила підприємиця. 

Однією з головних умов гранту було створення одного робочого місця. Тому для цього взяли одну працівницю, яка допомагатиме в переробленні молока.

Сири за авторським рецептом і не тільки 

У крафтовій сироварні планують виготовляти кілька видів сирів: камамбер, брі, моцарела, гауда та інші тверді сорти сирів. Також планують виготовляти згущене молоко. 

“Маємо свій задум, хочемо виготовляти тверді сири, але зі своїми “родзинками”, в майбутньому плануємо виготовляти сири за авторськими рецептами. Наразі ми запустили першу партію сиру з пліснявою, брі й камамбер, який дозріває чотири тижні. Наша перша партія має дозріти 24 листопада. А тверді сири дозріватимуть 2-3 місяці. Найбільший термін – це рік. Тобто кожен вид сиру потребує своєї певної рецептури, різних ферментів, умов і терміну визрівання”, – зазначила жінка.

Інстаграмний сир

Крафтова сироварня, за словами Любові Кличко, – сімейний бізнес. В роботі сироварні Любові допомагають чоловік, який засіває поля та займається заготівлею сіна та кормів для корів на зиму. Також в допомозі з брендуванням і розробкою сторінки в Instagram Instagram допомагає молодша донька Євгенія, яка відповідає за фотографії та відеомонтаж. Старша донька Олександра займається документообігом, банківськими справами та іншими аспектами роботи.

“Сказати, що ми повноцінно запустились, – важко. Адже ми чекаємо остаточне визрівання сирів. Через деякий час замовити наші сири можна буде через Інстаграм-сторінку. Також плануємо продавати продукцію через замовлення клієнтів на ринку Кропивницького”, – додала Любов Кличко.

Фото: Любов Кличко 

Останні новини по темі

Гроші на ЗСУ: що мотивує кропивничан виходити на мітинги

200 тисяч компенсації: суд вирішив поновити Сергія Шульгу на посаді голови облради (ДОПОВНЕНО)

Читайте також

На Кіровоградщині триває акція зі збору крові, в рамках якої спеціальна бригада Обласної станції ...

18:58, 8 Грудня, 2023

Вимушена переселенка з Луганщини Анжеліка Мірошниченко створила у Кропивницькому безкоштовну ...

17:26, 8 Грудня, 2023

На Кіровоградщині дві громади повідомили про загибель захисників на фронті.

17:14, 8 Грудня, 2023