Безбар’єрний маршрут у Кропивницькому: що мають втілити на першому етапі

14 травня у Кропивницькому відбулась виїзна інспекція першої черги реалізації проєкту «Безбар’єрний маршрут міста Кропивницького».
Як повідомила пресслужба міськради, участь у ній взяли члени відповідної комісії на чолі із секретарем міської ради Олегом Колюкою. Під час огляду обговорили як поточні завдання, так і стратегічні перспективи ініціативи.
Нагадаємо, Кропивницький став одним із 15 пілотних міст у флагманському проєкті Міністерства розвитку громад і територій, що втілюється за ініціативою першої леді Олени Зеленської в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору. Його головна мета — забезпечити комфортний доступ до міської інфраструктури для людей з інвалідністю, батьків із візочками, літніх людей, ветеранів та інших маломобільних груп.
Маршрут складатиметься з чотирьох черг загальною довжиною 30 кілометрів. Наразі триває реалізація першої ділянки завдовжки 1,5 км, яка об’єднає ключові соціальні локації: «Прозорий офіс», Центр підтримки ветеранів, дитячу поліклініку та міську лікарню. Траса пролягає вулицями Шевченка, Великою Перспективною, Театральною та Архітектора Паученка. На реалізацію цього етапу треба 60 мільйонів гривень.

Комісія вже оглянула об’єкти комунальної власності. Найменше зауважень — до «Прозорого офісу», який адаптований до потреб маломобільних людей.

Що саме має з’явитись на першому безбар’єрному маршруті у Кропивницькому?
Ось перелік того, що саме необхідно виправити чи допрацювати в межах реалізації першої черги безбар’єрного маршруту в Кропивницькому:
Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
- Облаштування пандуса на вході.
- Встановлення підйомника.
- Облаштування доступного туалету.
- Забезпечення тактильної навігації для людей із порушенням зору.
Дитяча поліклініка
- Укладання тактильних плиток.
- Встановлення навігаційних табличок зі шрифтом Брайля або контрастною візуалізацією.
- Облаштування зручного входу для візочків.
Міська лікарня
- Дообладнання входів відповідно до стандартів доступності.
- Створення маршрутів для незрячих осіб із тактильними вказівниками.
- Покращення вказівників та інформаційних табличок.
Міська стоматологічна поліклініка
- Врахування безбар’єрних рішень у проєкті реконструкції: пандуси, автоматичні двері, тактильні елементи, доступні вбиральні.
- Облаштування модульного туалету на прилеглій території як частини маршруту доступності.
Заклади торгівлі, кавʼярні, аптеки, перукарні та інші комерційні об’єкти вздовж маршруту
- Встановлення пандусів відповідно до вимог.
- Облаштування входів без високих порогів.
- Додавання контрастних інформаційних вказівників.
- За можливості — організація допомоги відвідувачам із інвалідністю або з маломобільних груп.
Нагадаємо, раніше експерти вже аналізували центр Кропивницького на доступність та відзначили, які зміни необхідні місту. Також анонсували, що у 2025 році у Кропивницькому планують виділити три мільйони гривень на безбарʼєрність у медзакладах міста.
