Скоїв смертельне ДТП і уникне суду? Чи скасовує мобілізація кримінальну відповідальність
У Кропивницькому мав відбутися суд щодо смертельного ДТП. Проте його скасували через те, що обвинуваченого мобілізували до армії.
Що в таких випадках передбачено законом і чи може мобілізація обвинуваченого стати перепоною для правосуддя – з’ясовувала «Гречка».
Нагадаємо, що 25 листопада у Кропивницькому сталася потрійна ДТП, внаслідок якої загинула жінка. Людмила Григоренко на своїй сторінці в Instagram розповіла, що загибла жінка – це її мати. За її словами, у скоєнні ДТП винуватим є Антон Цимбал. Обвинувачення проти нього скерували до суду, засідання якого мало відбутися 30 січня 2024 року.
«Як виявилось, його мобілізували ще 22 грудня. Його адвокат подав клопотання про зупинення судового провадження у зв’язку із мобілізацією обвинуваченого. Я не готова зупиняти судове провадження», – написала Людмила Григоренко.
Як пояснив «Гречці» адвокат Андрій Глазков, мобілізація не скасовує відповідальності.
«Якщо обвинуваченого мобілізували до армії під час особливого стану, то провадження зупиняють. Але до того моменту, як або закінчиться війна, або обвинувачений буде демобілізований. Тобто якщо навіть після завершення війни він залишиться в армії служити, то провадження все одно відновлять», – сказав він.
Згідно зі статтею 335 Кримінально-процесуального кодексу, якщо обвинувачений був призваний під час мобілізації на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його звільнення зі служби. Продовжують судове провадження в такому випадку стосовно інших обвинувачених, якщо воно здійснюється щодо декількох осіб.
Рішення про зупинення судового провадження за цієї підстави оскарженню не підлягає.
Та чи не сплине за цей час строк давності у кримінальному процесі?
«Тут має бути роз’яснення Верховного суду. Тобто якщо обвинувачений ухиляється від суду, тоді призупиняється строк давності. Але в цьому випадку обвинувачений не ухиляється, а є мобілізованим. Тому я думаю, що строк давності проводжує рахуватися і за цей період», – розповів адвокат.
У випадку скоєння ДТП, внаслідок якого загинула людина, на притягнення винуватця до кримінальної відповідальності передбачено 10 років.
Раніше «Гречка» повідомляла, що суддю Кропивницького апеляційного суду звинувачують у вимаганні хабаря за «правильне» рішення у справі щодо смертельної ДТП.
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею