Депутат і голова Новгородківської громади судяться через звіт: у чому справа

17:35, 10 Травня, 2024

У Новгородці, що на Кіровоградщині, за позовом депутата суд зобовʼязав голову громади провести публічний звіт. Сам посадовець говорить, що оскаржуватиме рішення в апеляційному суді.

Позов до суду із вимогою зобовʼязати голову громади Олександра Сирицю провести публічний звіт подав депутат від партії “Свобода” Павло Дейнеко.

Що стало причиною позову

Пан Павло у коментарі “Гречці” пояснив, що причиною такого позову стало те, що очільник громади на численні прохання депутатів відмовляється проводити такий звіт. Також він стверджує, що протягом двох років у громаді не спостерігається позитивних зрушень щодо вирішення проблемних питань та розвитку громади. Депутат переконаний, що у жителів Новгородківської громади накопичилось чимало питань, які вони хочуть поставити голові селищної ради Олександру Сириці.

“Спілкуючись із людьми та ми самі, як жителі цієї громади, бачимо, що люди не задоволені роботою селищного голови. Крім всього іншого наші депутатські ініціативи, спрямовані на покращення, зазвичай на сесіях ігноруються. Скажемо так: голова не надто прислухається як до думки депутатів, так і жителів громади. Ми бачимо, що попри те, що йде війна і частина бюджетів спрямовують на військові потреби, але є і громади, які розвиваються, розвивають свої сервіси. А в нас наразі навіть паспортного стола в громаді немає”, — пояснює мотиви позову Павло Дейнеко.

Але при цьому, зауважує  депутат, від початку каденції , із 2020 року, Олександр Сириця жодного разу не проводив публічних звітів про свою діяльність на посаді.

“Він жодного разу не звітував на відкритій зустрічі з людьми. Були виключно звіти, розміщені на сайті. Ми вважаємо, що було би дуже корисно саме зустрітися з жителями громади. Він міг би почути питання від людей напряму – не один раз в тиждень, коли він проводить прийом, а коли люди зможуть прийти, почути відповіді, висловити претензії і в принципі надати оцінку його роботи,” — наголошує пан Павло.

Саме тому, зі слів депутата, він вирішив звернутися до суду. Його позов задовольнили — 8 травня Кіровоградський окружний адмінсуд ухвалив рішення, яким зобов’язав Новгородківського селищного голову Олександра Сирицю прозвітувати про свою роботу на відкритій зустрічі з жителями громади.

Чому голова громади подаватиме апеляцію

Натомість, голова громади Олександр Сириця пояснив “Гречці”, що звіти він проводив щорічно у лютому, як того і вимагає законодавство. Єдине, що це відбувалося у відеоформаті із безпекових питань.

“Як мені було у повністю ковідному 2021 році збирати людей? Це було небезпечно, навіть якби мова йшла про 50 чи 20 людей. Далі почалася повномасштабна і знову ж таки — мені наражати людей на небезпеку, створюючи скупчення? Тому так, було прийнято рішення проводити звіт у відеоформаті, де були присутні і депутати, і представники комунальних підприємств, які, до речі теж тоді ж звітували про свою роботу”, — підкреслив пан Олександр.

Крім того, він акцентує, що йому немає чого боятися перед громадою, адже попри те, що вони регулярно виділяють гроші на ЗСУ, у громаді постійно впроваджують покращення. Серед таких він перераховує нову котельню у селищній школі, покращення у лікарні, планують також налагодити опалення у Верблюжському ліцеї.

Щодо проблем з водою, то очільник громади говорить, що ці питання теж поступово вирішуються. Минулого року, із його слів, відремонтували кілька скважин у Новгородці, Верблюжці, Спасово та  Інгулокамʼянці. 

“Ось буквально сьогодні вже мали бити скважину у Вершинокамʼянці — там найпроблемніша ситуація була. Але щось там поламалася установка, то приїдуть пізніше. Це все зробиться найближчим часом”, — зазначає Олександр Сириця.

При цьому він зауважує, що проблеми є із самими водомережами через те, що вони вже дуже старі, однак по мірі виникнення цих проблем — їх, за ствердженням посадовця, будуть вирішувати.

Посадовець переконаний, що претензії, які висловлюють окремі депутати, спрямовані виключно на розхитування ситуації у громаді. 

Стосовно рішення суду говорить, що скористається своїм законним правом та подаватиме апеляцію.

“Виключно принципово! Адже я звітував — це по-перше. А по-друге, я не буду наражати людей на небезпеку, коли поміж нашу область регулярно щось летить! І ще, крім всього іншого, я впевнений, що ці депутати приведуть “своїх” людей для провокацій під час звіту”, — пояснив своє рішення пан Олександр.

Нагадаємо, раніше “Гречка” повідомляла, що у Новгородці хочуть створити ЦНАП на місці колишнього кінотеатру. На реконструкцію необхідно 40 мільйонів гривень. У соцмережі місцеві мешканці обурились таким видаткам під час війни. Очільник громади пояснив ситуацію.

Останні новини по темі
З ярмарком та майстер-класами: у Кропивницькому відзначили День Європи
На щиті: Новомиргородська громада повідомила про загибель захисника
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024