Очільника Центру екстреної меддопомоги Кіровоградщини визнали винним у корупційному порушенні

13:21, 15 Червня, 2024

Очільника Кіровоградського обласного Центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф Олександра Ярошенка визнали винним у корупційному правопорушенні. На сайті Кіровоградської обласної ради оприлюднений проєкт рішення щодо звільнення його з посади, проте на останній сесії вчора, 14 червня, депутати це питання не розглядали.

Проєкт рішення облради передбачає, що із Олександром Ярошенком мають розірвати контракт, який був укладений 1 липня 2021 року.

В обґрунтуванні вказують, що він вчинив грубе порушення, як керівник – скоїв адміністративне правопорушення, повʼязане із корупцією.

“Визнати одноразовим грубим порушенням трудових обов’язків керівника підприємства – вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст.172-7 КУпАП (вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів) генеральним директором комунального некомерційного підприємства “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Кіровоградської обласної ради” ЯРОШЕНКОМ Олександром Івановичем”, — йдеться у поясненнях до проєкту рішення.

На сесії голова облради Юрій Дрозд під час свого звіту на запитання депутатів щодо ситуації із Олександром Ярошенком зазначив, що 13 червня Ярошенко сам написав заяву на звільнення з посади керівника Центру екстреної допомоги. При цьому очільник облради зазначив, що Олександра Ярошенка дійсно визнали винним у корупційному злочині, про що є рішення Кіровського суду.

Згідно з Єдиним реєстром судових рішень, йдеться про постанову Кіровського районного суду міста Кропивницького від 4 червня 2024 року. У ній вказано, що Олександр Ярошенко як генеральний директор підприємства підписав наказ про продовження собі договору на посаді старшого лікаря оперативно-диспетчерського управління на пів ставки.

Сам Олександр Ярошенко у суді свою провину не визнав повністю. Його адвокат заявив, начебто таке рішення гендиректор ухвалив через кадровий дефіцит.

Суд же визнав гендиректора «Центру ЕМДМК Кіровоградській області» винним в адмінпорушеннях та присудили йому штраф у 3400 гривень. Також Олександр Ярошенко має сплатити ще 605 гривень судового збору.

Згідно з інформацією на офіційному сайті Кіровського районного суду міста, на цю постанову подали апеляційну скаргу.

Ярошенко суд апеляція
Скріншот

Крім того, під час сесії депутат Сергій Шульга поцікавився, чому після таких фактів Олександр Ярошенко продовжує працювати на посаді заступника директора закладу. У відповідь Юрій Дрозд уточнив, що наразі Ярошенко насправді ж перебуває на посаді керівника 1-го відділення, а не заступника директора.

Питання ж про розгляд проєкту рішення щодо розірвання контракту з Олександром Ярошенком до порядку денного вчорашнього сесійного засідання не було внесено.

Останні новини по темі
Ворожі спецслужби у соцмережах вербують підлітків палити автівки військовослужбовців ЗСУ: є затримані
Старі нові керівники: для сімох закладів Кіровоградщини призначили директорів
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024