Десь з бюджету, а десь за свій кошт: як вчителі Кіровоградщини проходитимуть медогляди
Цьогоріч усі вчителі та інші освітяни, як зазвичай, перед початком навчального року мають пройти щорічний обов’язковий медичний огляд, без якого вони не можуть працювати із дітьми. Оплачуватись такі огляди мають за бюджетний кошт, але не всі освітяни Кіровоградщини в однакових умовах. Інколи вчителям пропонують зі свого гаманця викласти близько тисячі гривень, аби мати змогу працювати. “Гречка” дізналась, у яких громадах вчителів змушують проходити медогляд за власний кошт.
Хто має сплачувати щорічний медичний огляд
Згідно із роз’ясненням Міністерства охорони здоров’я України, дія воєнного стану ніяк не впливає на порядок проходження обов’язкового медичного огляду педагогічними працівниками.
Відповідно, всі чинні нормативно-правові акти пояснюють, що за щорічні обов’язкові медогляди працівників повинен платити роботодавець. Таку ж інформацію підтвердили на інформаційний запит “Гречки” у департаменті освіти і науки Кіровоградської ОВА.
“Згідно зі статтею 169 Кодексу законів про працю України, статтею 17 Закону України “Про охорону праці” та пунктом 2.5 Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року №246 передбачено, що роботодавець за власні кошти забезпечує організацію проведення медичних оглядів працівників”, – йдеться у відповіді.
Забезпечують оплатою за медичний огляд в таких громадах Кіровоградщини
Згідно із відповідями на інформаційні запити редакції “Гречки”, які надійшли станом на сьогодні, 7 серпня, проходження медогляду педагогічних працівників передбачені гроші у таких громадах:
- Перегонівська сільська рада;
- Ганнівська сільська рада;
- Долинська міська рада;
- Катеринівська сільська рада;
- Аджамська сільська рада;
- Онуфріївська селищна рада;
- Бобринецька міська рада;
- Тишківська сільська рада;
- Благовіщенська міська рада;
- Новгородківська селищна рада;
- Гурівська сільська рада;
- Рівнянська сільська рада;
- Новоукраїнська міська рада;
- Устинівська селищна рада;
- Олександрійська міська рада;
- Знам’янська міська рада;
- Великоандрусівська сільська рада;
- Дмитрівська сільська рада;
- Глодоська сільська рада;
- Петрівська селищна рада;
- Суботцівська сільська рада;
- Олександрівська селищна рада;
- Злинська сільська рада;
- Приютівська селищна рада;
- Мар’янівська сільська рада;
- Світловодська міська рада;
- Гайворонська міська рада;
- Маловисківська міська рада;
- Новомиргородська міська рада;
- Смолінська селищна рада;
- Помічнянська міська рада;
- Кропивницька міська рада;
- Кетрисанівська сільська рада.
Кому з освітян доведеться платити за медогляд з власної кишені
Також згідно із відповідями на інформаційні запити редакції “Гречки”, які надійшли станом на вівтлорок, 13 серпня, цьогоріч гроші на проходження медоглядів вчителів з бюджету не виділили в таких громадах:
- Заваллівська селищна рада;
- Побузька селищна рада;
- Добровеличківська сільська рада;
- Надлацька сільська рада.
У Побузькій селищній раді уточнили, що вчителі Побузького ліцею та філій Побузької селищної ради медогляди проходитимуть власним коштом і гроші за проходження медоглядів не відшкодовуватимуться у зв’язку із суттєвим зменшенням надходжень по всіх видах доходів бюджету Побузької селищної ради.
У Заваллівський та Добровеличківській громаді зазначили, що цьогоріч гроші не виділили на проходження оглядів. Але при уточненні бюджету планують виділити гроші на відшкодування витрат педагогам.
Нагадаємо, така ситуація в області не вперше. Раніше “Гречка” повідомляла, що у 2021 році профогляд вчителів Добровеличківської громади довелось проходити також за власний кошт і попри обіцянки відшкодувати витрати згодом цього не відбулось.
Вона пише для вас