Співпраця між громадськими організаціями і владою: як у Знам’янці працює «Жіночий дзен»

11:36, 25 Серпня, 2024
ПАРТНЕРСЬКА ПУБЛІКАЦІЯ

Громадська організація «Жіночий дзен» з 2019 року втілює різні соціальні проєкти у Знам’янській громаді. Для цього громадські активістки налагодили співпрацю як з місцевою владою, так і з іншими громадськими організаціями.

«Жіночий дзен — це символічна назва для нас. Тому що вся діяльність цієї громадської організації спрямована на гармонізацію жіночого життя, на самореалізацію, на розвиток. Це психологічна підтримка для місцевих жінок і для вимушених переселенок», — розповіла волонтерка Олена Мінакова.

Олена Мінакова Знам’янка Жіночий Дзен
Скріншот

ГО «Жіночий дзен» була створена у 2019 році. За словами засновниці ГО Ірини Варакути, вони та ще дві громадські організації й ініціативна група виграли мінігранти по 50 тисяч гривень. За ці гроші вдалося відкрити у Знам’янці громадський простір «Важлива», а також  дитячий майданчик, волейбольний майданчик у зеленій зоні та велосипедні стоянки у Знам’янці Другій.

«50 тисяч — це невеличкий бюджет. Та великий плюс в тому, що це соціальні проєкти, до яких долучилися і місцеві мешканці, і місцева влада: це була як інформаційна підтримка, так й експертна. Це згуртувало громаду», — пояснила вона.

У громадському просторі «Важлива» з 2021 року проводять тренінги, майстер-класи та інші заходи для жінок. Від початку повномасштабного вторгнення громадська організація відкрила ще один напрямок роботи — це підтримка вимушених переселенок, психологічна підтримка.

Щоб розуміти, що саме потрібно змінити чи покращити у громаді, волонтерки «Жіночого дзену» проводять опитування і співпрацюють з місцевою владою та іншими громадськими організаціями.

«Завдяки цим проєктам народилося партнерство і ми продовжуємо співпрацю досі. Соціальний проєкт можна реалізувати й без підтримки влади, та все ж краще, коли влада залучена. І з іншими ГО ми не є конкурентами, а навпаки, вболіваємо одна за одну», — наголосила Ірина Варакута.

Наприклад, у 2023 році «Жіночий дзен» разом з ГО «ТАК» з Приютівської громади реалізували проєкт «Школа свідомих громадян». В рамках цього освітнього проєкту місцеві жителі дізналися, які є інструменти місцевої демократії та як ними користуватися: звернення, електронні петиції тощо.

«Дуже важливо формувати ось цей діалог між мешканцями, між громадськими активістами і між владою», — додала Ірина Варакута.

Дізнатися більше про роботу ГО «Жіночий дзен» та які соціальні проєкти вдається втілювати завдяки співпраці з владою та іншими громадськими активістами можна у відео та подкасті нижче.

Нагадаємо, також ви можете послухати подкасти про те, як:

Останні новини по темі
Навчати людей з інвалідністю кермувати: інструкторка у Кропивницькому оголосила збір на спецавто
збір на авто для людей з інвалідністю інструкторка
Дмитро Бендусов рятувальник ДСНС
Рятувальнику з Кропивницького президент вручив орден «За мужність»
Читайте також

Воїнів із Піщанобрідської та Рівнянської громад, що на Кіровоградщині, відзначили державними нагородами....

14:59, 14 Вересня, 2024

На Кіровоградщині викрили чоловіка, якого підозрюють в інтернет-шахрайстві. За версією слідства, він ошукував людей, які продавали свої товари на одній з онлайн-платформ....

12:44, 14 Вересня, 2024

Наталія Кришкo та Анна Буховська з Кіровоградщини пройшли телекастинг і потрапили до двадцятки учасників 14-го сезону шоу «МастерШеф» на телеканалі СТБ. Кулінарки поділилися із ...

12:30, 14 Вересня, 2024