Суд розбирається чи переплатило “Дніпро-Кіровоград” 3 мільйони за електрику

09:03, 13 Березня, 2024

Кропивницька окружна прокуратура через суд намагається повернути до бюджету три мільйони гривень, які ОКВП “Дніпро-Кіровоград” заплатило за електрику в 2020 році. За версією правоохоронців, водопостачальне підприємство переплатило постачальнику. Але підприємство”Дніпро-Кіровоград” не згодне.

Відповідне рішення Господарського суду опубліковане у Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє кореспондентка “Гречки”.

У чому суть позову?

За версією слідства, аудитори виявили, що приватне підприємство “ОККО КОНТРАКТ”, з яким у 2020 році “Дніпро-Кіровоград” уклало договір на постачання електрики щомісяця, заключали додаткові угоди, у яких підвищували вартість електрики на 10% і через суд скасували 8 додаткових угод. 

Східний офіс Держаудитслужби та Кіровоградська обласна рада приєднались до позову.

30 жовтня 2023 “Дніпро-Кіровоград”, як один із відповідачів позову, надіслав відзив на позов, у якому заперечено вимоги. Підприємство зазначило, що Держаудитслужба підтвердила правомірності укладення спірного договору та додаткових угод.

Проте на суді 8 листопада 2023 прокурор стведжував, що перевірка спірного договору аудиторами не проводилася. 

Компанія-постачальник взагалі зазначила, що з обласного бюджету оплачено вартість спірної електроенергії лише частково, тож немає підстав стягувати всю суму. Крім того, постачальник стверджує, що підвищення вартості може бути збільшена в межах 10 % кожен раз при укладенні  додаткових угод до договору.

За умовами договору не передбачалось, що “ОККО КОНТРАКТ” мало б надавати споживачу підтвердження факту коливання ціни на ринку, а при вирішенні питання як підвищення так і пониження ціни сторони керувалися даними ДП “Оператор ринку”.

Що вирішив суд першої інстанції

Господарський суд вирішив, що подаючись на тендер “ОККО КОНТРАКТ” використав недобросовісну практику – свідомо занизило ціну, аби перемогти, а згодом підвищувати її на додаткових угодах.

Таким чином в “ОККО КОНТРАКТ” відсудили 3 334 855,68 гривень переплати на рахунок казначейства.

Чи буде апеляція?

Як повідомили на запит “Гречки” у “Дніпро-Кіровоград” на вказане рішення господарського суду направлено апеляційну скаргу від ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

“11.03.2024 р. до кабінету підприємства в системі “Електронний суд” також надійшла апеляційна скарга від іншого відповідача – ПП “ОККО-КОНТРА”, – повідомили у “Дніпро-Кіровоград”.

Останні новини по темі
У Знамʼянці на харчування школярів-пільговиків планують витратити 3,8 мільйона
харчування знамʼянських учнів
Привласнення грошей на ремонті дороги
Розкрадання на ремонті дороги у Світловодську: з’явився ще один підозрюваний
Читайте також

Неподалік Кропивницького вчора, 20 квітня, вантажівка зіткнулася з легковиком.

14:19, 21 Квітня, 2024

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктах тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024