До Слов’янська скерують німецький спецназ?

14:23, 29 Квітня, 2014

Нашим вельмишановним владцям навіть за допомогою антитерористичної операції наразі ніяк не вдається взяти під контроль бунтівний Слов’янськ, що обороняється найманцями-“ополченцями”. У такій ситуації, коли на армію надії мало – тут в разі чого і загроза міжнародного осуду за застосування сили проти цивільного населення, і ризик невиконання наказів військовослужбовцями, що не бажають стріляти в співгромадян, – виходом може стати нейтралізація сепаратистів третьою стороною.У такі роздуми пускається німецьке видання Bild. Воно стверджує, що помічником Києва у Слов’янську може стати Берлін.

За інформацією журналістів, деякі підрозділи спецназу Бундесверу (мова про Kommando Spezialkräfte, KSK) та поліції ФРН (Grenzschutzgruppe 9, GSG 9 – “Група охорони кордонів”) приведені в бойову готовність у зв’язку з подіями у Слов’янську. Мається на увазі затримання місії ОБСЄ, серед членів якої є громадяни Німеччини. Наказ про підвищення рівня готовності – стандартна процедура в подібній ситуації, визнає Bild. Однак, продовжує видання, це явно вказує на те, що Берлін принаймні припускає можливість використання спецназу в Україні.

KSK досить провести на Україні кілька годин; невеликої кількості часу достатньо для того, щоб спланувати та скоординувати проведення спецоперації у Слов’янську, продовжує німецьке видання. А ось українські спецпідрозділи з таким завданням можуть не впоратися. Bild цитує якесь своє джерело в уряді України: “Багато наших солдатів не готові стріляти у співвітчизників. Спецоперація, може, вдасться тільки за сприяння іноземних сил”.
Основним завданням KSK є звільнення заручників на території ворога і нейтралізація терористів. Підрозділ брав участь, у тому числі, в захопленні низки лідерів талібів в Афганістані, а також брав участь у місії міжнародних сил під керівництвом НАТО в Косово (KFOR). Поліцейський спецназ використовується в східних цілях. Підрозділ GSG9 отримав популярність після штурму літака Lufthansa в Могадішо у 1977 році – тоді лайнер був захоплений палестинськими терористами, в результаті спецоперації було звільнено всіх 86 заручників. Підрозділ завжди задіяний при проведенні великих заходів, зокрема, його співробітники працювали на Чемпіонаті світу з футболу у 2006 році. У 2009 році GSG9 брав участь в операції зі звільнення німецьких туристів, що потрапили в полон до сомалійських піратів, вказує Bild.

“Гречка” припускає, що участь високопрофесійних німецьких спецназівців у наведенні порядку на Донеччині може спровокувати відповідну реакцію з боку Росії. Позаяк її президент Володимир Путін вже давно отримав досвід Федеральних Зборів РФ на введення до нашої території військових формувань Російської Федерації. Буцімто під приводом “іноземного вторгнення на терени братньої слов’янської держави”, припинити яке ну дуже попросив “легітимний президент” України Віктор Янукович.

Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Кіровоградців вчитимуть робити ляльку-мотанку
Надмірний тиск може довести дитину до самогубства
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024