Історія у музеї, фізика на підприємстві: у кропивницькому ліцеї навчатимуть старшокласників на практиці
У Кропивницькому у ліцеї “Науковий” від початку навчального року впроваджуватимуть пілотний проєкт для старшокласників – кластерне занурення в практичну діяльність. Що він передбачає та чим він допоможе школярам – розповідаємо на «Гречці».
Розповіла про новацію у ліцеї його директорка Наталія Чередніченко сьогодні, 30 серпня, під час пресбрифінгу, передає кореспондентка «Гречки».
Із її слів, у рамках проєкту передбачається запровадження підходів дуальної освіти, де діти під час навчання зможуть спробувати себе в різних професіях, які відповідають профілю навчання.
«Тим самим буде здійснюватись профорієнтація вже на етапі старшої школи, тобто учні зможуть практично спробувати свої навички в тій чи іншій професії, придивитись до того чи іншого вишу, розпочати свою вже освітню траєкторію, як студенти закладів вищої освіти, якраз в місті Кропивницькому», — підкреслила директорка ліцею.
Вона пояснила, що наразі триває процес укладання договорів із різними закладами у місті – виші, музеї, бібліотеки, підприємства та інші — в яких і проводитимуть практичне навчання для школярів.
«Наприклад, проведення лабораторних практикумів із фізики. Їх ми проводитимемо не просто у класі, а той чи інший фізичний процес діти досліджуватимуть на практиці під час того чи іншого виробничого процесу на базі закладу-партнера», – зазначила Наталія Чередніченко.
Уроки історії, для прикладу, планують проводити у музеях та архівах. Уроки літератури – у бібліотеках. Сучасні технології – на базі сучасних лабораторій у Центральноукраїнському національному технічному університеті чи лабораторіях робототехніки в МРЦ. І так по кожному окремому профільному предмету. Тобто у ліцеї відповідно до профільних напрямків сформували список закладів, з якими співпрацюватимуть.
Загалом, зі слів директорки, у ліцеї наразі є 10 профілів навчання для старшокласників:
- математика,
- фізико-математичний
- економіка,
- іноземна філологія,
- українська філологія,
- історія,
- право,
- мистецтво,
- автосправа,
- STEM
Саме відповідно до цих профілів і проводитимуть виїзні практичні навчання.
У свою чергу начальниця управління освіти Кропивницької міськради Лариса Костенко зазначила, що це поки що пілотний проєкт, однак, якщо він матиме гарні результати, то його можуть запровадити ще у деяких школах міста.
«Це як один із варіантів профорієнтації. Для прикладу, можливо, дитина схилялася до технічного напрямку, але коли їм провели уроки в музеї чи в архіві — вона зрозуміла, що їй це більш до вподоби. І якраз, коли вони будуть вибирати собі майбутню професію, то вже орієнтуватимуться на певний практичний досвід у тій чи іншій сфері», — підкреслила Лариса Костенко.
Чи буде проєкт ефективним — аналізуватимуть за результатами НМТ. Тоді ж і будуть розглядати можливість впровадження такого формату і в інших школах і тоді вже можна буде говорити, в яких саме.
Нагадаємо, у Кропивницькому усі школи навчатимуться у новому навчальному році без осінніх канікул.