Кіровоград: для очистки ґрунтових вод Інгульській шахті потрібні мільйони(ФОТО)

22:59, 29 Квітня, 2014

Для нормальної очистки ґрунтових вод Інгульської шахти необхідно 10 мільйонів Євро. Про це міністру екології  Андрію  Мохнику та керівництву Кіровоградської області  повідомив Олександр Гавеза, головний спеціаліст з охорони навколишнього середовища шахти.

За його словами, щороку це підприємство сплачує чималий штраф за забруднення річки Інгул. У 2013 році ця сума сягнула 45 тисяч гривень. Штрафують шахту Інгульську через  воду з підвищеним вмістом солей, яку після очистки ґрунтових вод підприємство скидає в Інгул  . При нормі 2.0% на літр, «інгульська вода» з шахти містить від 2.2 до 2.5 % сульфатних та азотоміських солей.

«Реально ми не забруднюємо воду, а просто підіймаємо її з-під землі”, – наголошує Гавеза, – «Однак в норми ми не вкладаємося».

www.gre4ka.info

За рік підприємство скидає до головної водної артерії міста 3 мільйона 270 тисяч ґрунтових вод.
Окрім того, що ця вода опиняється в річці на території Кіровоградщини, за течією вона потрапляє і до Миколаївської області.
 
Інша проблема – це застаріле водоочисне обладнання: рік виробництва більшості його елементів – 1971-й. У 2001 було проведено реконструкцію та капітальний ремонт, проте морально техніка вже застаріла. Для заміни існуючих систем очистки води сучасними аналогами, за словами головного спеціаліста з охорони навколишнього середовища шахти, підприємству потрібно 30 мільйонів Євро.

www.gre4ka.info

Вислухавши спеціаліста Інгульської шахти, міністр екології резюмував: «Проблема дійсно є, тим паче, що вона стосується не лише Кіровоградщини, а й Миколаївщини, тому її потрібно вирішувати», – наголосив Андрій  Мохник. Однак чи допоможе у вирішенні цих міжрегіональних проблем держава, міністр не уточнив.

www.gre4ka.info

Фото: Валерій Лебідь

Останні новини по темі
Луганськ захопили сепаратисти, міліція розгублена
Екіпаж корабля “Кіровоград” потребує оргтехніки і паперу
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024