Кіровоград: мешканці дев’ятиповерхівки жаліються на відсутність ліфта, КРЕП – на боржників та зелених мух (ФОТО)

Мешканці дев’ятиповерхівки по вул. Червоноармійській звернулися до “Гречки” з вічно невирішуваною для них проблемою – відсутністю ліфта. Мовляв скільки порогів не оббивали, ліфта як не було, так і немає.
“Гречка” вирушила на пошуки проблемної дев’ятиповерхівки. Будинок зовні привабливий, люди доброзичливі. На питання “А що ж з ліфтом?” з охотою кидаються з відповідями.
“Зайдіть у під’їзд подивіться на той ліфт. Ото як у 1972 році як побудували його, і все – тепер все забито, ніякого ліфта немає. Про нього взагалі можна забути“- говорить Олена, жителька другого під’їзду.
“За ліфт платимо, а ліфта немає. А дітей скільки маленьких, з колясками з верхніх поверхів ходять. І скільки ходили в ЖЕК, казали за що ж ми платимо… А нам сказали, що ми платимо лише за вивіз смітя. Я за тиждень викидаю один пакетик сміття, а плачу 35 гривень. А кілька років тому дівчинка впала в ліфтову шахту, бо двері були відкриті. Добре хоч жива залишилась”, – розповідає Наталя, мешканка першого під’їзду.
Заходимо до під’їзду. Вже на першому поверсі бачимо закидані непотребом залізні проржавілі ліфтові двері, на деяких поверхах і дверей не знайти.
“Я десять років тут живу і ліфт при мені не працював. Там все п’яниці повитягали, нічого там немає. Одні щури і на деяких поверхах двері вціліли. Ще як Партію регіонів вибирали, вони нам двері поставили, то ми їх просили за ліфт. Але вони нам сказали, що на кожен будинок треба більше 1, 5 мільйона гривень. Деякі біля ліфтів позаймали площі, сараї, кладовки поробили, але то, як-то кажуть, все прибрать можна у разі чого. Але ніхто нам нічого не ставить. ЖЕК нічого не зробить. Я плачу їм 40 з лишнім гривень, а це ж тільки я, а інші. А подивіться що у нас тут твориться? Двері у підвалі на одному завісі висять. Навіть освітлення у коридорах немає. Завжди темно. Як хтось повісить лампочку біля себе, то добре.
Мешканці будинку ходили в ЖЕК, просили, щоб ремонт зробили. А в ЖЕКу їм відповіли, щоб купували побілку, фарбу і тоді все зроблять. А платимо ж скільки…Де ж ті гроші? 99 квартир у під’їзді!” – скаржиться тітка Ніна з другого під’їзду.
Будинок і справді потребує далеко не косметичного ремонту: стіни лупляться, дроти голі, підлога розбивається, а двері ліфтів подекуди не те що поржавіли, а й продірявилися зовсім. Потрібну квартиру так просто не знайдеш – без ліхтарика в довгих коридорах не обійдешся. На деяких поверхах утворилися справжні смітники. Усі скарги мешканці багатоповерхівки звалюють на КРЕП #11, який є балансоутримувачем житлового будинку і нібито незрозуміло куди діває гроші, сплачені мешканцями.
У КРЕПі усі закиди відхиляють. Які ремонти й освітлення, якщо після останніх перерахунків тарифів ці послуги у суму квартплати просто не закладені?!
“У тарифи не закладені ремонти під’їздів, козирьків, вхідних дверей, цоколя, відмостки та прибирання сходових клітин. А немає, тому що мешканці на слуханнях по затвердженню послуг на тариф і по тарифу у 2009 році від цих послуг просто відмовились” – пояснює начальник КРЕПу Людмила Токар.
У переліку послуг по утриманню будинку КРЕПом дійсно лише 13 пунктів: прибирання прибудинкової території, вивезення сміття, техобслуговування внутрішньобудинкових систем, освітлення підвалів та місць загального користування, заміна розбитого скла в допоміжних приміщеннях, поточний ремонт покрівлі, зовнішніх і внутрішніх водостічних труб та інше.
А між тим, розповідає Людмила Токар, будинок проблемний не лише своїми стінами чи ліфтами, а й мешканцями. Загальний борг по квартплаті (3 під’їзди, 435 квартир) сягнув 88 тисяч гривень . Більшість жителів будинку – квартиранти. Боротися з ними важко, ще важче з їхніми смітниками на поверхах.
“Дуже багато боржників у будинку. Перекрита вода, стоять кроти на каналізації, тож вона у них не працює. Уявіть з чим летять з вікон сміттєві пакети. А вони сміття через вікна викидають. Ледачі такі. Не один раз у них пожежа була, топлять одне одного, елементарного не знають. А коли воніще в під’їзді, мухи величезні… 3 роки тому із ліфтової шахти пакет із рибою дістали. То ж не прийшли кинули, а місцеві. Не раз підганяли наших двірників, щоб вони через балкони поверхів викидали те сміття. Так що ми ще багато для них робимо. Вони і ж до КРЕПу близько знаходяться, тож постійно на виду” – розповідає Людмила Токар.
Але якщо проблему зі сміттям і боржниками у цій багатоповерхівці КРЕП хоч якимось чином може покроково вирішувати, то ліфти залишаються поза зоною досяжності.
“Нам ці будинки передали у лютому 2008 року вже без ліфтових шахт. Ми не ремонтуємо ліфти, лише можемо подати заявку до Головного управління ЖКГ до міської ради” – говорить начальник КРЕПу.
Начальник Головного управління ЖКГ Кіровоградської міської ради Олександр Хачатурян розповідає, що цього року у міський бюджет заклали на 100 % суму, яка необхідна для капремонту кіровоградських ліфтів. Проте закупка й встановлення нових – занадто дороге задоволення для міста. Щоб відновити один ліфт, роз’яснює посадовець, у минулому році потрібно було витратити 300 тисяч гривень. Для реалізації таких планів потрібно розробляти трирічні програми.
“У минулому році на рівні держави була запланована Програма модернізації ліфтового господарства. Усі 26 ліфтів, які у нас простоюють, ми у вигляді пропозицій надали обласному департаменту ЖКГ, які вони перенаправили відповідно Міністерству ЖКГ та будівництва. Ми відслідкували наші пропозиції: усі ліфти були враховані, надані до Кабінету Міністрів і включені в цю програму. Але зараз ніхто не відповість на 100% чи буде вона реалізовуватись і фінансуватись, враховуючи сьогоднішнє положення держави. На даний час програма запланована, можливо її виконання відтермінують, можливо перенесуть…” – говорить Олександр Хачатурян.
Дізнавалась Світлана Дубина
Фото автора