Кропивницькому «Теплоенергетику» може не вистачити газу: що це означає

17:30, 19 Лютого, 2025

У Кропивницькому комунальному підприємству «Теплоенергетик» через морози, ймовірно, на лютий не вистачить лімітів газу. Що це означає та чи вплине на населення — дізнавалася «Гречка».

За інформацією пресслужби кропивницької міськради, директор «Теплоенергетика» Олександр Чельник під час апаратної наради повідомив, що  зниження температури повітря збільшило обсяг споживання природного газу.

За його словами, якщо морози триматимуться до кінця місяця, то виділених лімітів газу може не вистачити та доведеться купувати додатковий обсяг блакитного палива.

Бо лютий став лютим

Довідково

Теплопостачальне підприємство теплову енергію виробляє завдяки котельням. Для роботи котлів у котельнях відповідно використовують природній газ, який купують у газопостачальної компанії.

У коментарі «Гречці» очільник теплопостачального підприємства пояснив, що при розрахунку лімітів «Нафтогаз» враховує показники використаного газу за три попередні роки. Тому значне зниження температури повітря цьогоріч вплинуло на ситуацію із лімітами.

«Нам, відповідно до умов договору з газопостачальною компанією «Нафтогаз Трейдинг»  на цей рік доведено орієнтовно 31 мільйон кубічних метрів газу. Однак потім газопостачальна компанія ще узгоджує нам і щомісячні обсяги газу, які також розраховувались на підставі статистичних даних за останні три роки», — зазначає Олександр Чельник.

При цьому він наголошує, що у попередні три роки температура повітря не сягала таких «мінусів». На сьогодні, за його даними, середньодобова температура повітря складає  -8 градусів. А до кінця місяця прогнозують до -9, а можливо і -10 градусів середньодобової температури

«Враховуючи ще  дні, що залишилися у місяці, і ті морози, які ще будуть,  то не потрібно бути вченим, щоб зрозуміти, що для того, щоб підтримувати температуру теплоносія, потрібно значно більше витрачати газу для створення комфортних температур в помешканнях споживачів», — акцентував директор «Теплоенергетика».

Тобто, наразі підприємство виходить за межі лімітів, які їм передбачалися для споживачів на лютий місяць.

До чого це може призвести

Олександр Чельник пояснив, що у разі, коли підприємство перевищить розрахункові об’єми газу, то оплата за той газ, який понад ліміт буде майже втричі більшою.

Тобто газопостачальна компанія має спеціальні обов’язки  — у межах лімітів постачати газ по фіксованій ціні на виробництво теплоенергії для певних категорій.  Для прикладу, для категорії населення це було 7 420 гривень за 1000 кубометрів плюс розподіл газу.

«Якщо ми виходимо за межі об’ємів газу, які були передбачені на місяць, тоді за умовами договору, той перевищений ліміт газу ми будемо купувати вже не по 7420 гривень для населення, а по ціні для категорії «інші» — орієнтовно 17-19 тисяч гривень за 1000 кубометрів», — розʼяснив очільник теплопостачального підприємства.

Станом на 19 лютого, з його слів, підприємство поки що намагається втриматися у межах лімітів. Однак, якщо температура повітря буде такою ж низькою, або ще нижчою, то можливе перевищення.

При цьому, Олександр Чельник наголошує, що споживачі це перевищення не відчують ні в температурі повітря у домівках, ні в платіжках. Проте у самого підприємства, у разі перевищення лімітів, виникнуть нові борги перед «Нафтогазом». Які саме це будуть суми — буде зрозуміло вже 1 березня, в залежності стільки кубів складе перевищення.

А боргів і так вистачає…

Загалом же, станом на понеділок 17 лютого, борги КП «Теплоенергетик» перед газопостачальною компанією становлять 778 мільйонів гривень. 

Із них держава підприємству заборгувала за попередні періоди від початку повномасштабного вторгнення орієнтовно 720 мільйонів гривень компенсації за різницю у тарифі. Також держава має борг перед «Теплоенергетиком» у 25 мільйонів гривень за електроенергію, яку підприємство виробляло і постачало держаним енергетичним компаніям.

«Держава ще жодної компенсації за всі періоди не виплатила», — підкреслив Чельник.

Споживачі із категорії населення заборгували за тепло 178 мільйонів гривень.

Із населення «Теплопоенергетик» намагається стягнути борги через суд. У 2024 році вони подали 700 позовів до споживачів на стягнення загалом 38 мільйонів гривень. За результатами розглядів справ, поки що вдалося стягнути тільки 2 мільйони гривень.

Нагадаємо, комунальне підприємство «Теплоенергетик» подало корегування тарифів на тепло у Кропивницькому. Як це відобразиться у платіжках населення, бюджетних та інших організацій — за цим посиланням.

Підтримай

команду “Гречки”

Останні новини по темі
Читайте також

Онлайн-сервіси «Укрзалізниці», зокрема сайт і мобільний застосунок, станом на 24 березня не працюють другий день через кібератаку. Пояснюємо, як можна повернути квитки на поїзд ...

12:04, 24 Березня, 2025

На Кіровоградщині оголосили підозру підряднику, який ремонтував школу у Світловодську. За версією слідства, він привласнив 650 тисяч гривень....

12:03, 24 Березня, 2025

У четвер, 3 квітня, у Кропивницькому проведуть сесію, присвячену розвитку патронатних сімей. Учасники обговорять проблеми, що виникають у процесі впровадження цієї послуги, та п...

11:26, 24 Березня, 2025