Кропивницький апеляційний суд 6 годин розглядав скаргу на арешт Червінського

20:15, 30 Квітня, 2024

Сьогодні, 30 квітня, Кропивницький апеляційний суд розглянув скаргу адвокатів Романа Червінського на продовження обвинуваченому арешту. Під час засідання адвокати заявили про порушення, вчинені прокурором. 

Чому Роман Червінський досі під арештом? 

Нагадаємо, що 19 квітня мав спливати запобіжний захід для полковника Романа Червінського, який вже рік перебуває під вартою. В цей день було засідання у Кіровоградському районному суді, яке не відбулося через п’ять повітряних тривог. Проте у неділю, 21 квітня, адвокат Андрій Йосипов написав, що місцеперебування Романа Червінського невідоме вже другу добу поспіль.

Після стало відомо, що Романа Червінського утримують у Кропивницькому СІЗО. Як виявилося, Кіровоградський районний суд опублікував ухвалу, датовану 19 квітня (коли засідання не відбулося) про продовження арешту Романа Червінського «до вирішення питання у судовому засіданні», але не пізніше 18 червня 2024.

Захисники Романа Червінського подали апеляційну скаргу щодо утримання обвинуваченого під вартою.

Відвід прокурора і заяви місцевих рад: про що клопотали адвокати

Скаргу розглянула колегія суддів Кропивницького апеляційного суду 30 квітня: Петро Ремез, Віринея Кабанова та Руслан Бондарчук. Традиційно, десятки людей прийшли до суду підтримати Романа Червінського.

Червінський апеляційний суд підтримка

Засідання розпочалося на півтори дві години пізніше зазначеного часу через повітряну тривогу. 

Першим клопотанням захисників Романа Червінського було щодо того, щоб обвинуваченому дозволили сидіти поруч із ними, а не у скляному «акваріумі».

Червінський акваріум суд

Це клопотання судді задовольнили. 

Роману Червінському дозволили під час засідання бути поруч з адвокатами. Кропивницький апеляційний суд, 30 квітня 2024

«Ми заявляємо про відвід прокурора Віктора Кобця за позапроцесуальну маніпуляцію, за злочин. Я написав заяву до правоохоронних органів про внесення у підозру недостовірних даних», – оголосив адвокат Костянтин Глоба. 

Адвокатка Людмила Куса додала, що прокурор погодив автоматичне продовження арешту 19 квітня, не забезпечивши обвинуваченому права на захист. 

«Рішення про продовження арешту погодили без обвинуваченого, без захисників, проте з прокурором», – сказала вона. 

У відповідь прокурор виступив проти такого клопотання про відвід і заявив, що заяви про злочин є необґрунтованими і маніпулятивними. 

«Жодних доведених фактів впливу прокурора на свідків стороною захисту не надано. Заява про продовження арешту реєструвалася зранку 19 квітня, перед засіданням», – заявив Віктор Кобець. 

Після короткої наради колегія суддів відхилила клопотання про відвід прокурора. 

Роман Червінський спілкується з активістами. Арешт

Після сторона захисту обвинуваченого клопотала про перенесення засідання. 

«У справі заявлені 17 потерпілих, тому наголошую, що їх потрібно викликати до суду і заслухати. Інакше це грубе порушення процесу», – підкреслив адвокат Червінського Андрій Йосипов. 

Підсудний Роман Червінський підтримав позицію свого захисту і додав, що у суді мають заслухати показання ще двох свідків, один з яких є працівником СБУ. 

«Співробітник СБУ є ключовим свідком, адже він керував операцією з вербування російського пілота. Він був безпосереднім керівником пана Червінського під час операції. У нас є протоколи допиту, проведеного адвокатами», – додав Костянтин Глоба. 

Прокурор Віктор Кобець вказав, що апеляційна скарга стосується ухвали Кіровоградського районного суду від 19 квітня про автоматичне продовження арешту обвинуваченому, а не всієї справи по суті. 

«Тому прошу відмовити у клопотанні про виклик потерпілих і продовжити засідання», – сказав він. 

Прокурор Віктор Кобець

Суд у задоволенні клопотання адвокатів відмовив. 

Після адвокати оголосили клопотання про відвід колегії суддів, аргументуючи це упередженістю. 

«Те, що ви відхилили клопотання про заслухання показань свідків, потерпілих, не побачили упередженість прокурора – це все свідчить про вашу упередженість у цій справі», – сказав адвокат Віктор Василюк. 

По короткій нараді головуючий суддя Петро Ремез зачитав рішення колегії: «відмовити у клопотанні про відведення колегії суддів».

А ось клопотання адвокатів про долучення до справи матеріалів судді задовольнили. Йдеться про докази, зібрані стороною захисту щодо його невинності і необґрунтованості підозри та обвинувального акту. 

Роман Червінський зачитав список міських, селищних і сільських рад, які зробили офіційні заяви про його підтримку. Серед них, наприклад, депутати Ужгородської, Одеської, Уманської міських рад.

Роман Червінський перерва у засіданні апеляційного суду Кропивницький. Арешт

 

Розгляд по суті: що вирішив апеляційний суд

Через п’ять годин розгляду клопотань колегія Кропивницького апеляційного суду перейшла до розгляду скарги по суті. 

Людмила Куса попросила дослідити на відповідному етапі розгляду до справи відеозапис судового засідання, яке було 19 квітня у Кіровоградському районному суді. 

«На відео видно, що судді до нарадчої кімнати не видалялися, рішення не оголошували. В журналі судового засідання ж є невідповідності», – сказала адвокатка. 

Судді були готові переходити до дебатів, та адвокат Романа Червінського Костянтин Глоба подав клопотання про перенесення засідання на іншу дату. 

«Мій клієнт має право на ефективний захист, а я вже 12 годин працюю. Мого підзахисного ще не годували», – сказав він. 

Інші адвокати обвинуваченого підтримали це клопотання. 

«Виступ під час дебатів у нас займе точно не 5 чи 10 хвилин. Тому позиція кожного з захисників буде десь по годині-півтори», – додав Андрій Йосипов. 

Врешті, близько восьмої години вечора, судді задовольнили клопотання: судові дебати перенесли приблизно на тиждень. 

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Як раніше повідомляла «Гречка», Романа Червінського обвинувачують у непогодженні дій зі Службою безпеки України під час спецоперації з вербування російського пілота. Начебто він допустив витік інформації про аеродром «Канатове» у Кропивницькому районі. Росія обстріляла аеродром 23 липня 2022 року, внаслідок чого загинули троє людей, 19 зазнали поранень. Сам Роман Червінський стверджує, що спецоперацію проводило СБУ, а до нього звернулися як до контррозвідника на останньому етапі. Він стверджує, що справа проти нього є політичною.

Останні новини по темі
“Вовк. Страху нема”: у Кропивницькому презентують фільм про спецпризначенців
На щиті: дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків-захисників
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024