Кропивницький виш пропонує студентам стажування у Франції (ФОТО)
7 грудня було підписано договір про співпрацю між ЦНТУ та Федерацією обмінів Франція-Україна, яка об’єднує більше 700 організацій, підприємств, навчальних закладів, що працюють в рамках культурних обмінів між країнами.
Як повідомили на сторінці вишу у Фейсбук, Федерація обмінів Франція-Україна (FEFU) була започаткована 1992 року та перший час займалась суто соціально-гуманітарними проектами: наданням допомоги дітям, які потерпіли від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, дітям-сиротам та дітям із малозабезпечених сімей, які виховуються в школах-інтернатах та дитячих будинках сімейного типу тощо. Федерація організовувала перебування таких дітей під час їхніх канікул в французьких сім’ях, допомагала дітям у навчанні та соціалізації.
Згодом діяльність Федерації було розширено на співробітництво із українськими навчальними закладами: це обміні учнями шкіл, коледжів, ліцеїв Франції та України; лінгвістичні навчальні проекти; обміни студентами, організація стажувань наших студентів у Франції та допомога у навчанні українських студентів у Франції.
Минулого року доцент кафедри загального землеробства Кіровоградського національного технічного університету, кандидат сільськогосподарських наук Лариса Сало брала участь у семінарі «Дні аграрної освіти і науки Франції в Україні», який проходив у Києві, де її зацікавила доповідь ко-президента Федерації обмінів Франція-Україна Жака Форжерона про діяльність ФОФУ. На одному із слайдів презентації, що ілюстрував географію присутності Федерації в Україні, Кіровоградщина виділялась білою плямою, тому після доповіді Лариса Сало запропонувала Жаку Форжерону розглянути варіанти налагодження співпраці між Федерацією обмінів та КНТУ.
Декілька етапів перемовин, які тривали багато місяців, завершилися візитом делегації Федерації обмінів Франція-Україна на чолі із іншим ко-президентом ФОФУ Філіпом Жене до Центральноукраїнського національного технічного університету та підписанням договору про співпрацю.
Після того, як ректор ЦНТУ Михайло Черновол і ко-президент Федерації обмінів Франція-Україна Філіп Жене поставили підписи під договором про співпрацю (ЦНТУ став 21-м українським ВНЗ, з яким Федерація обмінів уклала відповідні договори), делегація із Франції зустрілась зі студентами університету.
Філіп Жене, – який також є головою асоціації «Співробітництво Пуату-Шарант – Україна» / «Association cooperation Poitou-Charentes Ukraine», – надав загальну інформацію про Федерацію обмінів та детально розказав про види стажувань та лінгвістичних курсів, які пропонує українським студентам та викладачам асоціація «Співробітництво Пуату-Шарант – Україна».
Зробивши презентацію можливих стажувань, Філіп Жене та інші представники французької делегації провели анкетування та співбесіду зі студентами ЦНТУ сільськогосподарських та економічних спеціальностей, які вже зацікавилися вищезазначеними програмами стажування за кордоном.
Проте, як зазначає доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ Лариса Сало, програми стажування Федерації обмінів Франція-Україна настільки різноманітні, настільки всеохоплюючі та відкриті для української молоді, що брати в них участь можуть студенти будь-якої спеціальності. Буквально будь-якої, без обмежень. Тим більш, на початкових рівнях стажування до претендентів висувається не так і багато вимог.