На Кіровоградщині двох екскерівників однієї фірми підозрюють у розкраданні бюджетних грошей

14:26, 18 Квітня, 2024

У Кропивницькому два ексдиректори однієї будівельної фірми фігурують у двох справах з розкрадання державних грошей на будівництві двох сільських амбулаторій.

За інформацією пресслужби прокуратури області,  у 2018 році фірма виграла тендер із будівництва сільської лікарської амбулаторії у селі Панчеве Новомиргородської громади.  

Слідство стверджує, що під час будівництва підрядник заволодів бюджетними грошима, призначеними на ремонт цього медзакладу. Він включив до звітної документації неправдиві відомості щодо переліку робіт та послуг, які насправді він не виконував. Збитки обласному бюджету тоді сягнули 150 тисяч гривень.

Наразі ексдиректору ТОВки повідомили про підозру у заволодінні майном шляхом зловживання та службового підроблення (ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України). Слідство ще триває.

По ще одному аналогічному провадженню вже закінчили розслідування та передали справу до суду. У цьому випадку мова йде про ремонт сільської  амбулаторії у селі Капітанівка, де підрядник привласнив 100 тисяч гривень бюджетних грошей  (ч.2 ст.191, ч.1 ст.366 КК України).

Що відомо про підрядника

Як зʼясувала кореспондентка “Гречки” у системі Prozorrо,  мова йде про одного і того ж підрядника – ТОВ “Кіровограджилстрой”. 

У 2018 році управління капбудівництва Кіровоградської ОДА уклало з ним договір на будівництво за 5,7 мільйона гривень сільської амбулаторії у селі Панчеве. 

Тоді на посаді директора, згідно з тендерною документацією, перебував Сергій Косий. Тобто, підозру у справі по привласненні грошей на будівництві амбулаторії у Панчевому оголосили йому.

Крім того, згідно з даними Єдиного державного реєстру судових рішень, суд виніс ухвалу щодо визнання договору по будівництву амбулаторії у Панчевому недійсною. Фірму зобовʼязали повернути 5,7 мільйона гривень управлінню капбудівницва, яке в свою чергу повинне повернути ці гроші до держбюджету. Крім того, ТОВку зобовʼязали сплатити судових зборів на загальну суму понад 228 тисяч гривень.

У 2019 році те ж таки управління капбудівництва уклало з цією ж ТОВкою договір на будівництво за 8 мільйонів сільської амбулаторії у Капітанівці.

На час укладання договору із фірмою, посаду директора вже займав Дмитро Бабіч.Тобто по справі із привласненням грошей на будівництві амбулаторії у Капітанівці судитимуть вже саме його.

За інформацією пресслужби прокуратури області, наразі судять також колишнього посадовця Кіровоградської облдержадміністрації за  службову недбалість при перевірці обсягів робіт та матеріалів об’єкта цього будівництва  (ч.1 ст.367 КК України).

Згідно з інформацією аналітичної системи Youcontrol, власником ТОВ “Кіровограджилстрой” є Віталій Михайлович Романенко, який наразі вказаний і як керівник підприємства. Починаючи із 2018 року керівники змінювалися майже щороку. 

  • у 2018 році був Сергій Косий,
  • у 2019 – Дмитро Бабіч,
  • із січня до листопада 2020 – Анна Бабіч,
  • із листопада 2020 до листопада 2021 – Дмитро Бабіч,
  • із листопада 2021 до листопада 2023 – Анна Бабіч,
  • із листопада 2023 і дотепер – Віталій Романенко. 

Анна Бабіч, яка двічі була директоркою цієї фірми, тепер вказана як головна бухгалтерка.

Зазначимо, ця ж фірма була у списку підрядників, яким Кіровоградська ОДА у 2018 році без конкуренції роздала 14 мільйонів на футбольні поля Павелка.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Дзюдоїст з Кіровоградщини виборов «бронзу» на Кубку Європи
У Кропивницькому відкрили аудіовізуальну студію: хто зможе нею скористатися
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024