На Кіровоградщині ввели аварійні відключення електрики: чому і чи надовго

20:01, 15 Травня, 2024

На Кіровоградщині, як і в інших областях України, ввечері 15 травня застосували графіки аварійних відключень електрики. Пояснюємо, чому поновили в Україні аварійні відключення та що можуть зробити абоненти, щоб відключень було менше.

На Кіровоградщині ввели аварійні відключення: чи надовго

Сьогодні, 15 травня, на офіційній Facebook-сторінці «Кіровоградобленерго» повідомили про введення графіків аварійних відключень.

«З 19:30 по всій Кіровоградській області, за розпорядженням НЕК Укренерго запроваджено графіки аварійних відключень електропостачання. Це необхідний крок, щоб уникнути перевантаження мереж», — йдеться у повідомленні.

Згідно з інформацією «Укренерго», контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України 15 травня триватимуть з 19:25 до 22:00.

«Впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових споживачів будуть діяти планові обмеження — графіки погодинних відключень (ГПВ). Інформація, як діятимуть обмеження у вашому регіоні, можна буде в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго», — уточнили в національній енергетичній компанії.

Як пояснила «Гречці» речниця ПрАТ «Кіровоградобленерго» Альона Данильченко, відключення впроваджують під час дефіциту, щоб збалансувати енергосистему. Тобто НЕК «Укренерго» сповіщає про необхідність відключень на певний об’єм електрики, а диспетчери «Кіровоградобленерго» мають дуже швидко відключити відповідну частину споживачів в області.

«Диспетчери мають близько трьох хвилин на реагування. І як тільки ми отримуємо повідомлення про те, що можна включати — робимо це так само швидко. Тому попередити завчасно про відключення, або скільки абонентів відключать, як надовго — ми не можемо. Все залежить від балансу в системі», — розповіла речниця.

Оперативну інформацію про аварійні відключення на Кіровоградщині загалом і у відповідному районі обслуговування можна на офіційних Telegram-каналах. Щоб знайти Telegram-канал саме свого району, жителям Кіровоградщини потрібно:

  • перейти за посиланням до списку офіційних телеграм каналів «Кіровоградобленерго»;
  • обрати свій район електричних мереж (РЕМ) – наприклад, у Кропивницькому це «Кіровоградський міський РЕМ», для населених пунктів Кропивницького району – «Кіровоградський РЕМ»;
  • підписатися на відповідний телеграм-канал, посилання на який є у списку під назвою вашого РЕМу.

Окрім аварійних відключень, на Кіровоградщині також є графік планових. За словами Альони Данильченко, «Кіровоградобленерго» вже зараз готує електромережі до зими, тому ремонти тривають. Проглянути, де і коли будуть планові відключення, можна на офіційному сайті підприємства.

Чому поновили аварійні відключення електрики

Нагадаємо, що аварійні відключення ввели в Україні для побутових споживачів і напередодні 14 травня, на нічний час.

Як пояснив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, ще з березня 2024 росія поновила масові обстріли по українських енергооб’єктах. І внаслідок завданих ворогом пошкоджень потужність, яку виробляли електростанції, зменшилася, а дефіцит в енергосистемі відповідно зріс.

Щоб компенсувати дефіцит, який особливо відчутний у пікові години споживання в Україні, «Укренерго» послідовно застосовує декілька інструментів:

  • закуповує електрику в енергосистем країн Європи (комерційний імпорт);
  • коли не вистачає імпорту, то «Укренерго» може застосувати аварійне постачання з інших країн;
  • коли не вистачає імпорту, то запроваджують обмеження електрики для підприємств (непобутових споживачів);
  • коли не вистачає для збалансування обмежень промисловості, відключення електрики запроваджують і для побутових споживачів.

«Через похолодання збільшилася кількість споживання електрики, особливо близько 9-ї години вечора. Тому нам довелося застосувати такі екстрені заходи, щоб збалансувати систему і зберегти контроль над ситуацією», — уточнив Володимир Кудрицький.

Як запобігти відключенням електрики

Відключення застосовується в усіх областях країни. Адже не вистачає сукупної потужності українських електростанцій, щоб покрити споживання електрики загалом. Простіше кажучи, в країні через пошкодження внаслідок російських обстрілів електрики виробляють менше, ніж споживають.

Зі свого боку громадяни можуть допомогти зменшити дефіцит в енергосистемі країни, зменшивши об’єм використання електрики вдома та на роботі. Особливо гостро це стосується саме пікових годин: часового терміну, коли споживання електрики різко зростає по країні, і його доводиться швидко компенсувати.

Тому побутових споживачів закликають за можливості зменшити використання електроприладів. Але якщо є необхідність — то перенести використання тих, які найбільше споживають потужності, на не пікові години. Наприклад, вмикати електроопалення, бойлер чи пральну машинку вночі, а не ввечері після роботи чи зранку.

Піковими годинами споживання електрики та, відповідно, навантаження на енергосистему, є:

  • з 7:00 до 10:00 вранці,
  • з 18:00 до 22:00 ввечері.

«Кіровоградобленерго» розробило інфографіку, які електроприлади залежно від їхньої потужності в який час краще вмикати.

допоможи енергетикам, електроприлади

Раніше «Гречка» писала, як українська енергосистема перенесла обстріли і блекаути взимку 2022-2023 років і як її планують відновлювати під час війни.

Останні новини по темі
Перевірено на собі: як стати донором крові
На щиті: дві громади з Кіровоградщини повідомили про загибель захисників
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024