На шляху до енергонезалежності: у Долинській громаді планують встановити вітряки
Долинська громада, що на Кіровоградщині, доєдналась до коаліції «Енергетичний перехід». У громаді на шляху до енергонезалежності встановили сонячні електростанції та планують встановити вітряки.
Як повідомили у пресслужбі коаліції «Енергетичний перехід», яка спрямована на просування переходу України на 100% відновлюваних джерел енергії через адвокацію, з початку 2024 року у Долинській громаді запрацювали кілька сонячних електростанцій потужністю від 20 до 25 кВт.
Згідно із їхніми даними, протягом січня-серпня 2024 року громада отримала 39 404 кВт економії електроенергії від запланованого обсягу. Найбільше вдалося зекономити влітку. На виготовлення проєктно-кошторисної документації з міського бюджету виділили 965 тисяч 824 гривні.
У коментарі «Гречці» голова Долинської територіальної громади Євгеній Звіздовський зазначив, що сонячні панелі встановили задля економії електроенергії на адміністративних будівлях міста.
«Плануємо встановити панелі на всі школи, лікарню та інші об’єкти інфраструктури. Задача для нашої громади — мати повну незалежність від енергомережі. Наразі встановлено сонячних станцій на 120 квт. Відповідно, частина будівель уже знаходиться на власній електроенергії», — уточнив він.
Окрім цього, громада передала земельні ділянки інвесторам під будівництво вітростанцій. Наразі триває підготовчий етап, під час якого досліджують можливість встановлення вітряків. Як пояснив Євгеній Звіздовський, для цього на території громади вже встановили 50-метрові вежі.
«Попередньо ведуться розмови про встановлення 20 вітряків сумарною потужністю вітру понад 100 мВт. Долинська споживає 5 мВт, тобто вітряки зможуть зробити всю громаду незалежною від глобальної електромережі», — зазначив очільник громади.
Щодо пільг та зелених тарифів, то це регулюється Національною комісією регулювання електроенергетики України (НКРЕКП).
За словами заступниці Долинського міського голови Наталії Терентьєвої, перехід на електронезалежність дасть змогу рости громаді в соціально-економічному плані.
«Це відновлювальне джерело енергії. Монтаж установок швидший і дешевший за будівництво великих ТЕЦ. Так ще це й економічні переваги: пільгові тарифи, податкові стимули, зелені сертифікати, інвестиційні субсидії та гранти», – зазначила вона.
Нагадаємо, «Гречка» раніше повідомляла про те, яких сценаріїв щодо відключення світла варто чекати цієї зими.