Підпалювали підстанції на замовлення ворога? На Кіровоградщині затримали родину
На Кіровоградщині викрили ще двох підозрюваних у підпалі об’єктів критичної інфраструктури. За версією слідства, вони працювали на ворожі спецслужби.
Як повідомили у секторі комунікації Нацполіції області, правоохоронці зʼясували, що 25-річна місцева жителька потрапила у поле зору російських спецслужб під час пошуку заробітку в одному з Telegram-каналів.
Так званий «куратор» запропонував їй за гроші підпалювати об’єктів критичної інфраструктури, а також надав детальні інструкції щодо подальших дій. До виконання «замовлення» жінка залучила свого 34-річного співмешканця.
За версією слідства, пара причетна до п’яти підпалів, серед яких підстанції та релейні шафи.
Під час обшуків у них вдома поліцейські виявили та вилучили речові докази, зокрема знаряддя вчинення злочину.
У пресслужбі прокуратури області уточнили, що мова йде про жителів Знамʼянки. За їхні послуги, за даними слідства, ворожі спецслужби переслали фігурантам 500 доларів та проінструктурували, аби ті зняли собі квартиру в Олександрії. Саме в тому місті пара, за версією слідства, підпалила комірки для розподілення електроенергії однієї з електричних підстанцій, знявши це на відео на телефон.
У пресслужбі СБУ області також додали, що фігуранти намагалися спалити локомотив Укрзалізниці. Слідчі зʼясували, що підозрюваний був експомічником машиніста місцевої філії Укрзалізниці.
«На замовлення ворога фігуранти планували пошкодити об’єкти Укрзалізниці та Укрпошти. Для вчинення злочинів вони використовували легкозаймисті суміші, які виготовляли за інструкцією окупантів. У подальшому фігуранти планували пустити під укіс потяг та знищити міське відділення приватної пошти», — йдеться у повідомленні СБУ.
Наразі обом повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (Диверсія, вчинена групою осіб за попередньою змовою). Санкція статті передбачає п’ятнадцять років ув’язнення або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна. Також їм вже обрали запобіжний захід – тримання під вартою без права внесення застави.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Фото: сектор комунікації Нацполіції області