Помічнянська громада виграла грант на 2,8 мільйона: на що витратять гроші

17:43, 04 Квітня, 2024

Помічнянська громада, що на Кіровоградщині, виграла грант на 2,83 мільйона гривень. Завдяки цим грошам у громаді покращать доступ до освіти.

Грантовий конкурс проводив американський фонд USAID у рамках програми DOBRE. Як зазначила координаторка програми в Кіровоградській області Оксана Якуніна, усього у цьому конкурсі взяли участь 22 громади з усієї України. 

Переможцями стали чотири громади: з Чернігівщини, Кіровоградщини та дві з Дніпропетровщини. Кожна з громад-переможиць отримає близько 100 тисяч доларів на реалізацію свого проєкту.

Як розповіла у коментарі “Гречці” очільниця відділу освіти Помічнянської громади Ніна Семашко, на отримані гроші у громаді закуплять психологічне, реабілітаційне та логопедичне обладнання для Інклюзивно-ресурсного центру.

“Це надзвичайно важлива подія для Помічнянської громади. Оскільки під час військовий стану, коли обмежені фінанси, придбати усе необхідне обладнання для дітей з особливими освітніми потребами дуже складно”, – зазначила вона.

Послугами оновленого центру будуть користуватися мешканці двох громад Новоукраїнського району – Помічнянської та Рівнянської.

Обладання втановлять на базі вже існуючого в Помічнняської громаді Центру інклюзії. За допомогою нього фахівці центру зможуть визначати освітні труднощі дитини, коригувати її сфери розвитку, починаючи з раннього віку. 

“Усі мешканці громади повинні мати рівний доступ до якісних освітніх послуг. Саме про це наш проєкт”, – зауважила Ніна Семашко.

Відвідувачами центру можуть стати:

  • діти з особливими освітніми потребами;
  • педагоги, що працюють з дітьми з особливими освітніми потребами;
  • батьки дітей з особливими освітніми потребами;
  • люди з ментальними порушеннями, які постраждали внаслідок війни.

За словами Ніни Семашко, реалізацію проєкту розпочнуть уже з понеділка, 8 квітня 2024 року.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала про те, як українські громади можуть змінити ЄС на прикладі посадовиці з Кіровоградщини Ніни Семашко та її досвіду з Польщі. 

Контакти та розклад роботи Інклюзивно-ресурсного центру Помічнянської громади можна знайти на його офіційному сайті.

Також “Гречка” розповідала про розвиток Помічнянської громади, попри війну. Як громаді вдається адаптуватися до викликів воєнного часу, запроваджувати нові проєкти та чому помічнянці впевнені, що це на часі.

Останні новини по темі
На Кіровоградщині запроваджують аварійні відключення електрики: причини
bezsvitla відключили світло блекаут
На щиті: Кетрисанівська громада повідомила про загибель захисника
Читайте також

У Кропивницькому легковик  BMW врізався у дерево. Двох людей із автівки деблокували та госпіталізували....

09:53, 14 Квітня, 2024

Воїна із Великосеверинівської громади, що на Кіровоградщині, Указом Президента посмертно відзначили державною нагородою....

15:42, 13 Квітня, 2024

У Долинській громаді, що на Кіровоградщині, 12 квітня зустріли звільненого з ворожого полону земляка Максима Баришніка....

15:09, 13 Квітня, 2024