Проголосували з другої спроби: облрада проситиме підвищення тарифів для абонентів «Дніпро-Кіровоград»
Депутати Кіровоградської облради звернуться до Національної комісії щодо встановлення економічно обґрунтованого тарифу на воду для абонентів обласного підприємства «Дніпро-Кіровоград».
Відповідне рішення прийняли сьогодні, 20 грудня, під час сесійного засідання, передає кореспондентка «Гречки».
Зазначимо, «Гречка» раніше повідомляла, що на сесію планують винести питання щодо направлення звернення та пояснювала у чому його суть.
Під час сесії виконуючий обовʼязків гендиректора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Микола Романюк зазначив, що тариф востаннє збільшували ще у 2021 році. Однак він наразі не відповідає економічно обґрунтованим цифрам. Минулі два роки, із його слів, різницю між встановленим для населення тарифом та економічно обґрунтованим частково допомагали покривати із бюджету обласної ради, бюджету Кропивницької громади та інших громад, де функціонують мережі підприємства. Однак, цього року, для прикладу, в обласному бюджеті такі видатки не передбачаються.
До всього існує велика заборгованість споживачів перед «Дніпро-Кіровоград». А у самого підприємства відповідно зростає заборгованість перед Світовим банком по кредиту.
Відтак, «Дніпро-Кіровоград» просило направити текст звернення від імені депутатів облради до Національної комісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). В тексті вимагають встановити економічно обґрунтований тариф на водопостачання на Кіровоградщині.
Депутати, заслухавши Миколу Романюка, не змогли з першого разу підтримати рішення направити звернення до НКРЕКП, голосів «за» не вистачило.
Після розгляду ще кількох питань заново розпочалася дискусія щодо питання по ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Тоді надійшла пропозиція все-таки повернутися до повторного голосування щодо цього рішення. З другої спроби депутати були одноголосними – усі 35 присутніх проголосували «за».
Нагадаємо, у 2022 році «Дніпро-Кіровоград» недоотримало 239 мільйонів гривень. З них понад 172 мільйони — це невідшкодована різниця між фактичними витратами підприємства та тарифами на воду. Ще у грудні 2023 року виконуючий обовʼязків гендиректора «Дніпро-Кіровоград» Микола Романюк заявляв, що економічно-обгрунтованим тарифом є 80 гривень за кубометр. Та через різницю між фактичним і економічно обгрунтованим тарифами, за словами керівника, збитковість підприємства на 2024 рік прогнозували орієнтовно у 200 мільйонів гривень.