Прихильники Єлисаветграда заявили, що об’єдналися і протестуватимуть проти інших назв для Кіровограда

12:38, 08 Квітня, 2016

У Кіровограді сьогодні презентували новий громадський рух за Єлисаветград. Керівники руху говорять, що він створений для того, щоб об’єднати усі громадські організації та активістів, які підтримують назву Єлисаветград.

 

“Ми почали свою діяльність у серпні минулого року з круглого столу. Тоді у нас була ініціативна група. За цей час кількість наших громадських організацій зросла і ми дійшли висновку, що їх треба об’єднати і зробити рух. Як більшість приймає, так потім і вирішується. У нас більшість хоче повернути назву імені Святої Єлизавети. Демократія заключається в тому, щоб кожна людина мала право висловитися і була почутою. Наша частина громади має точку зору за повернення історичної назви, ми маємо право висловлювати свою точку зору і не бути забитими”, – розповіла керівник Кіровоградської обласної громадської організації “Воля”, учасниця “Руху за Єлисаветград” Еліна Мороко.

Учасники прес-конференції, голова ГО “Рух за Єлисаветград” Віктор Токарєв та секретар громадської організації, керівник ГО “Центр соціального партнерства” Олександр Макієнко, запевнили, що рух юридично зареєстрований, до нього увійшли більше 25 офіційно зареєстрованих ГО, і має у планах конкретні заходи по розвитку міста. Активісти впевнені, повернення місту назви Єлисавет чи Єлисаветград дасть поштовх для розвитку міста. Така назва є брендом, запевняє Еліна Марокко, яка дасть залучити інвестиції.

Активісти говорять, що мають на меті громадську діяльність не лише на тему перейменування, а й щодо розвитку міста: перетворення центру міста на музейну частину, перетворення місцевої фортеці у музей під відкритим містом, озеленення Кіровограда, проведення ремонту доріг, встановлення безкоштовних туалетів і подібне.
На прес-конференцію завітали і прихильники інших назв, активісти та учасники АТО, які не дали провести прес-конференцію у форматі та задати журналістам максимум запитань.
“Там де будуть путінці, фашисти і антиукраїнці, я завжди буду воювати. Вони мають взагалі бути ізольовані від суспільства. Це сепаратистська, проросійська конференція, “русскій мір”, толкаєте ще й російською. Вітя, воно тобі треба? Оця війна, оцей “русскій мір?”, – звернувся до голови руху Віктора Токарєва Ігор Козуб.

“Я хочу зірвати вам не прес-конференцію, я хочу зірвати вашу столицю Новоросії”, – висловився учасник АТО.
Прес-конференція тривала близько години. Зустріч перетворилась на суцільну полеміку опонентів. Зрештою єлисаветградці наголосили, що звертатимуться до Верховної Ради, аби та дала механізм для виявлення справжньої думки кіровоградців щодо нової назви міста. Визнають, що під словом більшість мають на увазі ті результати опитування, яке проводилось під час виборів, тож сподіваються, що опитуванням займеться не місцева соціологічна компанія. Точно назвати яка кількість людей підтримує їхні назву та рух, на основі яких законодавчих актів має проводитись опитування чи референдум, які нові аргументи з’явились на підтримку назви Єлисаветград, учасники конференції конкретно не відповіли. Однак запевнили, у разі, якщо Верховна Рада не підтримує їхні варіанти назв Єлисавет, Єлисаветград, влаштовуватимуть акції протесту.

Останні новини по темі
Читайте також

У ніч на 20 березня ворог масовано атакував Кропивницький ударними дронами. Патрульна поліція області показала відео, як у під час атаки евакуювали людей, які опинилися в епіцен...

21:10, 20 Березня, 2025

Марʼянівська, Кетрисанівська, Соколівська і Гайворонська громади повідомили про загибель земляків, які стали на захист українського народу від російських загарбників....

18:38, 20 Березня, 2025

Унаслідок масованої атаки дронами 19 березня у Кропивницькому пошкоджено понад 70 приватних будинків та 17 багатоповерхівок, інфраструктуру, школу та храм....

17:28, 20 Березня, 2025