Розслідування щодо держзради: у Кіровоградській прокуратурі відповіли на закиди суддів

16:48, 01 Травня, 2024
ОНОВЛЕНО

Судді трьох судів у Кропивницькому заявили про тиск зі сторони обласної прокуратури. Йдеться про розслідування щодо державної зради, в якому ці судді фігурують.

У прокуратурі запевнили, що розслідування об’єктивне. В суті конфлікту розбиралася «Гречка».

Нагадаємо, що судді Кропивницького апеляційного, Кіровського та Ленінського районних міста судів написали скарги до Вищої ради правосуддя. У скарзі вони зазначили, що Кіровоградська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо державної зради, і ці судді є в ній фігурантами.

«Голослівно стверджується, що всі судді Кропивницького апеляційного суду, два судді Ленінського районного суду, Кіровського районного суду міста Кропивницький, а також адвокати Кіровоградської області вчиняють державну зраду», – написано у скарзі.

Провадження було відкрите за заявою громадянина. Проте у скаргах судді вказують, що заявник із такою заявою не звертався.  

«Гречка» звернулася до пресслужби Кіровоградської обласної прокуратури із проханням прокоментувати цю ситуацію. У відповіді у прокуратурі пояснили, що заява насправді до них надходила, і була вона від кропивничанина.

«Виявлено загальновідомі для громадськості Кіровоградщини факти, на які вказує заявник. Зокрема щодо звільнення з-під варти кримінальних авторитетів, наркоторговців та інших злочинців, що, на думку заявника, є елементами державної зради», – йдеться у коментарі для «Гречки».

Також в заяві кропивничанина вказувалося, що деякі судді з Кіровоградщини відвідували країну-агресора.

Тому прокурори відкрили кримінальне провадження, щоб перевірити ці факти під час досудового розслідування. Як виявилося, це звернення надійшло не тільки до прокуратури, а й до Державного бюро розслідувань та Вищої ради правосуддя.

«Заяву ж деяких суддів розглядаємо як спосіб захисту та прикриття своєї непрофесійності. Натомість ми з повагою ставимося до більшості суддів, цінуємо їх вклад та щоденну роботу», – уточнили в обласній прокуратурі.

ОНОВЛЕНО: у тексті було замінено слово «міськрайонні» на «районні міста». Просимо вибачення за допущену помилку.

Подякуй авторці гривнею!

Сподовався текст?

Останні новини по темі
На щиті: Добровеличківська громада повідомила про загибель захисника
Їла вʼялену рибу: у жінки із Кіровоградщини підозрюють ботулізм
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024