Скоротити пари чи підняти хайп: у Кропивницькому студентів змусили вийти на мітинг?

15:14, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів.

Проте як розповіла у коментарі “Гречці” студентка, яка теж взяла участь у мітингу, насправді його ініціатором є керівництво інституту.

Скоротити пари чи підняти хайп?

Близько 10:10 29 травня, на першому поверсі Економіко-технологічного інституту зібралися студенти з плакатами. На прохання ректора, який каже, мовляв “дощ уже закінчився”, студенти виходять на двір.

Позують на камери та викрикують гасло “Зменшіть час пар”. 

Мітинг тривав орієнтовно 15 хвилин. Участь у ньому взяли понад 30 студентів. Із собою учасники пікету принесли плакати “10 хвилин мають значення”, “Більше (не) значить краще)”, “Менше часу, більше можливостей”, “Зменшіть час пар – збережіть наш вільний час”. 

Серед студентів, які зібралися на мітингу й першокурсник Микола. 

Журналістка “Гречки” запитала, чому він вирішив вийти на мітинг. 

“Мені вистачає години двадцять, щоб сприймати інформацію. Навіщо навантажувати зайвими десятьма хвилинами”, – каже він із посмішкою.

Мітинг провели в останній тиждень навчання. Чому вирішили проводити його саме під кінець навчального року, пояснив учасник пікету Ілля:

“Усі студенти зрозуміли, що мітинг посеред семестру не матиме ніякого сенсу, бо ніхто не буде нічого роботи.  Але можливо влітку будуть проводити якісь конференції й щось вирішать”, – розповів він.

Одна з учасниць мітингу у коментарі “Гречці” повідомила, що проведення мітингу було ідеєю керівництва інституту.

Через 15 хвилин, як тільки-но знову починає накрапати дощ, студентка в натовпі викрикує: “Досить, бо вже дощ накрапає” і мітинг закінчується.

На питання журналістки до виконувача обов’язків ректора Ігоря Василенка, чи був цей мітинг підлаштований адміністрацією інституту він відповів запереченнями.

“Ні, тиждень тому про ідею влаштувати мітинг адміністрацію інституту повідомила голова студентського парламенту”, – зауважив він.

Після завершення мітингу четверо студентів-мітингувальників пішли на розмову з ректором Ігорем Василенком та адміністрацією університету “обговорювати” пошук розв’язання проблеми. 

У чому проблема

Виконуючий обов’язки ректора Ігор Василенко розповів, що рік тому наглядова рада університету виступила з ініціативою збільшити тривалість пар з однієї години двадцять хвилин до однієї години тридцять хвилин.

“Наглядова рада стверджувала, що за ці десять хвилин студенти зможуть отримати більше знань, враховуючи, що часто доводиться переривати пари через повітряні тривоги”, – зазначив він.

За його словами, пари у деяких інших інститутах та університетах України, тривають годину двадцять і  це ніяк не заважає освітньому процесу.

На питання, як планують розв’язати проблему тривалості пар виконуючий обов’язки ректора відповів, що зміну тривалості пар ухвалює наглядова рада інституту, до складу якої входять партнери-роботодавці інституту, викладачі та студенти парламенту.

“Ми будемо обговорювати це зі студентським парламентом, можливо запропонуємо їм перерву п’ять хвилин всередині пари, яка триває одну годину тридцять хвилин”, – розповів Ігор Василенко.

Ректор повідомив, що найближче засідання наглядової ради, на якому зможуть розглянути питання скорочення пар, відбудеться у понеділок, 3 червня.

Практика виганяти студентів на мітинги застосовується вже давно. Наприклад у 2013 році студентів примусово стягували ніби-то на акцію по боротьбі зі СНІДОМ, яка виявилася мітингом “Євромайдану”.

Останні новини по темі
На щиті: три громади повідомили про загибель захисників з Кіровоградщини
Анна Карандукова
Кропивницька легкоатлетка виборола «бронзу» на європейському Чемпіонаті ABAF
Читайте також

Внаслідок ворожого мінометного обстрілу на Донеччині загинув солдат з Вільшанської громади Олександр Телешко....

18:48, 22 Червня, 2024

Кропивницький апеляційний суд виніс новий вирок водієві, який на пішохідному переході збив двох пішоходів. Внаслідок один з постраждалих загинув. Суд першої інстанції присудив в...

15:25, 22 Червня, 2024

У суботу, 22 червня, у квартирі по вулиці Великій Перспективній сталася пожежа — інформації про загиблих не надходило....

13:54, 22 Червня, 2024