Справа про закупівлю автобусів: суд відсторонив начальника управління транспорту Кропивницької міськради

Подільський райсуд Кропивницького 13 серпня ухвалив відсторонити від посади начальника управління транспорту та звʼязку міськради Віктора Житника. Посадовець підозрюється у зловживанні службовим становищем під час закупівлі десяти автобусів для міста.
За даними прокуратури, за договором автобуси обійшлися бюджету з переплатою. Нібито вона складає 12 мільйонів. У матеріалах справи є договір, накладні, рішення міськради та свідчення свідка.
Прокурор Володимир Барабаш зазначив, що перебування Житника на посаді може створювати ризики тиску на працівників управління та КП «Електротранс» та працівників управління транспорту і підробки документів.
1 серпня Житнику вручили підозру.
Позиція підозрюваного
Віктор Житник запевняє, що діяв за дорученням керівництва міста через ризики блекаутів у 2024 році та потребу замінити тролейбуси на автобуси.
«Я провів моніторинг цін на сайті “Авто лайн”, знайшов відповідні автобуси, опрацював питання з банками. Після цього підготував рішення міськради про придбання транспорту за державною програмою кредитування», – розповів Житник.
За його словами, депутати підтримали закупівлю на умовах державного кредиту «5-7-9», а на цьому його повноваження завершилися.
«До формування тендеру та отримання кредиту я не мав стосунку. Торік ми отримали висновок аудиту, який вказав, що ніяких порушень не було», – заявив посадовець.
Він також додав, що не тиснутиме на свідків, а всі документи слідство вже отримало.

Аргументи захисту
Адвокат Олексій Пільгуй вважає підозру необґрунтованою.
«1 серпня моєму клієнту оголосили підозру у зловживанні службовим становищем. Але лише 5 серпня призначили товарознавчу експертизу, щоб виявити можливу переплату», – наголосив він.
Захисник також звинуватив прокуратуру у неправдивих твердженнях про нібито ухилення Житника від суду.
«Про попереднє засідання він не був належно повідомлений і перебував на лікуванні», – пояснив адвокат.
За його словами, Житник співпрацює зі слідством та сам ініціював повторний допит.

Рішення суду
Суддя Леонід Плохотніченко задовольнив клопотання прокуратури та відсторонив посадовця з 13 серпня по 1 жовтня. Ухвалу можна оскаржити протягом п’яти днів.

Нагадаємо, Кропивницьке комунальне підприємство «Електротранс» закупило 10 німецьких зчленованих автобусів, які можуть перевозити до 180 пасажирів. Кожен автобус коштував майже 4,5 мільйони гривень, а загальна сума закупівлі склала 44 мільйони гривень.
Автобуси придбали в рамках урядової програми доступних кредитів під 7% річних. Кредитну угоду уклали на п’ять років. Автобуси уже були у використанні в Німеччині, але перебувають у хорошому технічному стані, за словами чиновників. Постачальником була компанія ТОВ «Торговий дім Літан».




