Суд над очільницею управління освіти у Кропивницькому: новий адвокат і чергова перерва

13:46, 11 Липня, 2024

У четвер, 11 липня, у Кропивницькому продовжили підготовче судове засідання щодо обвинувачення начальниці міського управління освіти Лариси Костенко та колишньої бухгалтерки управління у зловживанні службовим становищем.

За що судять Ларису Костенко

Нагадаємо, що 10 листопада 2023 начальниці управління освіти Ларисі Костенко та працівниці бухгалтерії оголосили підозри у зловживанні службовим становищем. За версією слідства, вони з місцевого бюджету оплатили рахунки за електроенергію, яка фактично не була спожита, на 600 тисяч гривень. Підозрювану працівницю бухгалтерії звільнили з посади, а Ларису Костенко – відсторонили від посади на певний час. Проте вже у лютому 2024 вона повернулася до виконання службових обов’язків.

Перше підготовче засідання суду у цій справі відбулося 4 квітня. Тоді представниця сторони обвинувачення Маргарита Коваль подала три клопотання:

  • продовжити запобіжний захід колишній бухгалтерці у вигляді особистого зобов’язання, 
  • Ларисі Костенко продовжити зобов’язання, передбачені запобіжним заходом у вигляді застави, 
  • відсторонити Ларису Костенко від посади на час судового розгляду. 

Суму застави для Лариси Костенко суд визначив ще у грудні — 107 360 гривень. Згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, застава як запобіжний захід у кримінальному провадженні має бути внесена протягом п’яти днів після рішення суду про її застосування. Якщо обвинувачена людина не порушила покладені на неї обов’язки у межах запобіжного заходу, сума застави повертається їй у повному обсязі. Якщо ж людина порушить зобов’язання (наприклад, переховуватиметься від правосуддя абощо), то сума застави звертається в дохід держави.

Суддя Світлана Льон ухвалила продовжити дію цих же запобіжних заходів, проте відмовила у відстороненні від посади Лариси Костенко на час судового розгляду. 

Чергове засідання: новий адвокат і питання про заставу

У четвер, 11 липня, у Ленінському районному суді міста Кропивницького продовжили підготовче судове засідання у цій справі, передає кореспондентка «Гречки». На ньому Лариса Костенко представила нового захисника: окрім Вікторії Завгородньої та Наталі Сюр, її інтереси представлятиме й Сергій Лишенко. 

Варто зазначити, що інтереси людини в суді може представляти не більше п’ять адвокатів. 

«Озвучую клопотання оголосити перерву у підготовчому засіданні, щоб я міг ознайомитися з усіма матеріалами справи», — сказав він. 

Суддя перепитала, чи йому не вистачило часу з 15 червня, коли він отримав матеріали справи, для ознайомлення. Адвокат відповів, що отримав не всі матеріали. 

Прокурорка Маргарита Кругаль клопотала про продовження обом обвинувачуваним обов’язків, визначених запобіжними заходами. 

«Цього разу сторона обвинувачення не клопотала про відсторонення від посади, адже поки немає додаткових обставин для цього. Якщо з’являться такі обставини, то ми обов’язково клопотатимемо про відсторонення», — пояснила кореспондентці «Гречки» Маргарита Кругаль.

Адвокати очільниці міського управління освіти виступили проти клопотання обвинувачення та вимагали скасувати запобіжний захід. Це аргументували тим, що обвинувачена за цей час не має нарікань зі сторони правоохоронних органів. Також, за словами адвокатів, не було фактів впливу на інших фігурантів справи. 

«Заставу заплатив мій син, який на Донецькому напрямку, і повернення застави допоможе поліпшити обладнання, яке вони там потребують», — додала обвинувачена очільниця управління. 

Суддя Світлана Льон задовольнила клопотання адвоката Сергія Лишенка і сторони обвинувачення. Запобіжні заходи обом обвинуваченим у цій справі залишаються незмінними, дію покладених на них обов’язків продовжуються. 

У підготовчому засіданні оголосили перерву до вересня 2024 року, щоб новий адвокат Лариси Костенко зміг ознайомитися з усіма матеріалами справи. 

«Якщо не буде нових обставин, то під час засідання у вересні буде вирішуватися питання про призначення до розгляду судом справи по суті», — уточнила Маргарита Кругаль.

За даними аналітичної системи Youcontrol, Лариса Костенко обійняла посаду керівниці управління освіти у Кропивницькому у березні 2003 року. У лютому 2007 року на цю посаду призначили Олексія Романова, проте всього на 7 місяців. З вересня 2007 Лариса Костенко лишається незмінною керівницею міського управління освіти.

У річній декларації за 2023 рік Лариса Костенко вказала два основних джерела доходів: зарплату в управлінні освіти та зарплату на роботі за сумісництвом — вона є доценткою кафедри педагогіки та спеціальної освіти у Центральноукраїнському держуніверситеті імені Володимира Винниченка. У сумі за 2023 рік вона отримала 714 088 гривень, що становить 59 507 гривень на місяць.

Також Лариса Костенко задекларувала 100 000 гривень і 5000 євро готівкою, ще 179 246 гривень на рахунку у відкритому недержавному пенсійному фонді.

Згідно з декларацією, у листопаді 2023 року Лариса Костенко стала власницею шести земельних ділянок загальною площею 12 гектар. Вказана вартість цих ділянок у сумі становить 233 894 гривні.

Раніше «Гречка» повідомляла, що електропостачальна фірма «Газенергоальянс» через суд вимагала в управління освіти Кропивницького сплатити майже пів мільйона боргу.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
“Між дітьми, які пройшли патронат і притулок, колосальна різниця”, — патронатна вихователька
патронатна родина
На Кіровоградщині громаді через суд повернули два гектари заповідника
Читайте також

Бананове морозиво – це простий десерт, який можна приготувати вдома за лічені хвилини, і який у спекотну погоду стане справжнім порятунком. Для цього вам знадобиться всього кіль...

09:51, 14 Липня, 2024

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запровадили на Кіровоградщині у неділю, 14 липня....

20:28, 13 Липня, 2024

Державними нагородами у Кропивницього відзначили поранених військовослужбовців 177 батальйону 121 окремої бригади....

17:41, 13 Липня, 2024