Три мисткині із Кіровоградщини стали фіналістками всеукраїнського конкурсу «Сильні духом IN UA»
Три жительки Кіровоградщини здобули перемоги у всеукраїнському літературно-мистецькому конкурсі для молоді «Сильні духом IN UA». Дві фіналістки отримали визнання за літературні твори, ще одна – за відеороботу.
Як повідомили кураторки конкурсу Тетяна Кулик та Яна Тимошенко, «Сильні духом IN UA» тривав протягом липня-серпня. Взяти участь у конкурсі могли діти, підлітки та молодь до 19 років. У конкурсі взяли участь понад 500 робіт. Надіслали твори юні автори практично з усіх регіонів нашої країни.
Ключовою темою та завданням конкурсу було розповісти мотиваційну історію про одного чи декількох українців з інвалідністю та постраждалих від війни.
Розповісти історію про свого героя вони могли в одній з чотирьох форм-номінацій: літературній, художній (у вигляді коміксу), креативній презентації або зняти відеоролик.
«Це мали бути історії людей, які, попри фізичні порушення, тяжкі втрати та перешкоди, змогли відновитись і реалізуватись у спорті, мистецтві, літературі, політиці, журналістиці, бізнесі, громадській діяльності тощо. Або ж поділитися власною історією долання труднощів, якщо учасники також мали подібні проблеми», — пояснюють організатори.
Кураторки зазначають, що діти з Кіровоградщини надіслали значну кількість робіт, розповідаючи про своїх героїв – ветеранів з інвалідністю, які змогли повернутися до активного життя та навіть відкрити для себе нові види діяльності чи творчості, а також про себе та свій шлях, якому на заваді не стали фізичні порушення.
За рішенням журі конкурсу у номінації «Літературний твір» фіналісткою стала Наталія Романівська з міста Долинська. Вона подала на конкурс есе «Сильні духом», де власна історія долання труднощів розказує про силу і нездоланність, яка властива всім українцям.
Ще однією фіналісткою з Кіровоградщини стала Лідія Брайко із села Червона Кам’янка. Свій літературний твір «Жовті листочки» – за незалежну Україну» вона присвятила Ользі Застебі, кропивничанці, яка вже більше 8 років бореться з невиліковною хворобою, та стверджує силу духу долати труднощі незважаючи ні на що.
Третьою фіналісткою стала Евеліна Ігнатенко з Кропивницького. Вона підготувала на конкурс відеороботу «Орест – очі Азовсталі» про Дмитра Козацького з позивним “Орест” – автора кадрів, які облетіли весь світ. Його фото стали уособленням сили духу усіх захисників Маріуполя. Але і сам він, перебуваючи в полоні своєю силою духу щодня доводив, що українці – незламні.
Твори фіналістів та фіналісток надрукують у першій в Україні мотиваційній книжці про українців та українок з інвалідністю та постраждалих від війни, написаній дітьми й молоддю. Вона вийде одночасно у друкованому та електронному форматах, а також буде мати аудіо версію.
«Ця книжка, як і попереднє витання «Успіх усупереч» 2023 року, є інтерактивною: її можна читати, слухати твори в авторському виконанні, через qr-коди і клікабельні посилання відкривати, дивитись, а також завантажувати відео, аудіо та презентації учасників», — уточнили куратори конкурсу.
Також роботи будуть розміщені на платформі-блозі «Успіх усупереч».
Ця платформа є першим вебмайданчиком, який акумулює творчість молоді України. На ній будь-хто охочий може створити власну сторінку та ділитися своєю творчістю.
Також серед учасників із Кіровоградщини відзначили:
- Олександра Шовенка, місто Кропивницький, літературний твір;
- Артема Майковця, місто Кропивницький, літературний твір;
- Віталія Могиря, місто Кропивницький, літературний твір;
- Анну Кокош, село Червона Кам’янка, літературний твір;
- Вероніку Хоменко, рідне місто Лисичанськ (Луганщина), нині проживає у селі Войнівка, Кіровоградська область, літературний твір;
- Дарʼю Акіньшину, місто Олександрія, літературний твір;
- Михайла Блика, місто Олександрія, літературний твір;
- Анатолія Деркача, село Зибкове, літературний твір;
- Івана Катеринчука, село Аджамка, літературний твір.
Всі вони отримають іменні дипломи від організаторів.