У Глодосах планують відремонтувати пам’ятник радянським воїнам за 3 мільйони

16:22, 28 Березня, 2024
ОНОВЛЕНО

У селі Глодоси, що на Кіровоградщині, на ремонт пам’ятника радянським воїнам планують витратити три мільйони гривень.

Як повідомляють у системі Prozorro, закупівлю проводить сільська рада.

Зокрема, планують:

  • побудувати металевий пам’ятник вагою в тонну;
  • залити бетонний фундамент під колони;
  • встановити флагшток;
  • очистити металеві конструкцій від корозії;
  • нанести захисне покриття на поверхню пам’ятника перед фарбування.

Усього на ремонт пам’ятника планують витратити 3 186 946 гривень.

Подача пропозицій на тендер була до 22 березня 2024 року, проте торги не відбулися, бо не знайшовся підрядник.

Як розповіла у коментарі “Гречці” відповідальна за закупівлю Оксана Шевчук, за умови, якщо підрядник знайдеться, тендер планують провести. 

Фото пам’ятнику. Джерело: Глодоська сілька рада

Зауважимо, жінка також зазначила, що біля пам’ятника радянським воїнам також планують добудувати новий пам’ятник, проте який саме – невідомо.

Сьогодні, 28 березня, “Гречка” протягом чотирьох годин намагалася зв’язатися з головою Глодоської сільської ради Ольгою Сисою, аби уточнити, чому саме нині ремонт є нагальним і що хочуть добудувати. Спершу посадовиця повідомила, що на нараді, але згодом на дзвінки та повідомлення так і не відповіла.

ОНОВЛЕНО

Як повідомила виданню “Формат” сільська голова 14 березня добудовою до пам’ятника стане гранітний блок та стели з інформацією про полеглих у війні з росією. Від початку повномасштабного вторгнення Глодоська громада втратила 8 захисників.

Що говорить сільська голова

29 березня “Гречці” вдалося зв’язатися з сільсокою головою Ольгою Сисою. Посадивиця розповіла, в якому стані знаходиться пам’ятник радянським воїнам і чому його вирішили відремонтувати.

Голова зазначила, що на пам’ятнику викарбовані імена предків жителів села, які загинули в лавах воїнів радянського союзу.

“ В нас люди приносять до пам’ятника квіти, бо там викарбовані призвища їхніх дідів. Ще є пам’ть про них. Їхні нащадки ще живуть в тепершіньому часі ”, – зазначила вона.

Також жінка пояснила, що граніт біля пам’ятника перебуває в аварійному стані і потребує ремонту, бо почав провалюватися.

Основна сума ремонту піде на вирівнювання цього ландшафту, який провалився. Він дуже просів, сходинки вже попадали. Воно все зруйнувался.”, – наголосила посадовиця.

Щодо нових пам’ятників з інформацією про полеглих у війні, які планували добудувати до старого, голова зазначила, що їх будівництво планують розпочати після закінчення війни.

“Пам’ятні знаки ми бедемо втановлювати не зараз, бо війна ще не закінчилася. Плануємо зробити це вже після війни. Якраз поки вирішимо питання з ремонтом, може і війна дійде до кінця”, – розповіла Ольга Сиса.

Чи мали б декомунізувати цей пам’ятник?

Про історію створення пам’ятника Глодоська сільська рада на своєму офіційному сайті пише так:

“16 березня 1944 року 14-а гвардійська стрілецька дивізія імені Яна Фабриціуса 33-го гвардійського стрілецького корпусу 5-ї гвардійської армії вигнала з Глодос фашистів. 940 жителів села в лавах Червоної Армії громили ворога, 300 з них віддали життя за честь і незалежність Вітчизни. На братській могилі встановлено пам’ятник загиблим воїнам. 346 учасників Великої Вітчизняної війни з Глодос нагороджено орденами і медалями Союзу РСР”.

У травня 2023 директор Інституту національної пам’яті Антон Дробович пояснив, що пам’ятники, надмогильні споруди часів ІІ Світової війни не підпадають під декомунізацію. Це окремий пункт виключень, які стосуються закону про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів.

Проте він також зауважив, що оскільки більшість пам’яток ІІ Світової перебувають в поганому стані, до їх реставрації слід підходити, керуючись «історичною правдою, доцільністю і принципом здорового глузду».

Нагадаємо, у червні 2023 року “Гречка” писала, що у Кропивницькому облили червоною фарбою пам’ятник “чекістам”, який розташовується по вулиці Соборній. “Гречка” з’ясовувала, чи підлягають ці об’єкти під демонтаж.

Останні новини по темі
Бригада нацполіції України “Лють” оголосила набір: як долучитися
закупівля м'яса
“То амортизація”: Голованівській ліцей другий рік закуповує м’ясо по завищеній ціні?
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024