У Кропивницькому лікарям сказали узгоджувати свої коментарі для медіа? Як виникло непорозуміння
У Кропивницькому лікар онкоцентру повідомив, що відтепер він та інші лікарі змушені будуть узгоджувати із обласним Центром громадського здоровʼя (ЦГЗ) усі свої публічні виступи на телеканалах та радіо, а також тексти для коментарів у медіа. «Гречка» зʼясовувала, хто дав таке розпорядження та що воно насправді означає.
Лікар-онколог Андрій Гардашніков про ситуацію розповів на своїй Facebook-сторінці.
«Виявляється, якщо планується публікація статті, її треба за три дні до публікації подавати в цей “орган” (Центр громадського здоровʼя – Ред.). Але це ще “квіточки”. Далі буде взагалі сюр.
Готові? Перед походом на радіо або телебачення лікар має записати на «бамажечку» те, що він буде говорити на радіо чи телебаченні. І той написаний текст також надати в цей “орган” за три дні до відвідування радіо чи телебачення.
Мовляв, лікар, перед тим, як йти на радіо чи телебачення має знати, що він там буде говорити.
Я так розумію, далі треба тільки з тої бамажечки читати все написане…
От як це оцінити та описати без застосування обсценної лексики? Мені здається, ці “товаріщі” таки спромоглися мене неабияк здивувати. Для мене це — комсомольщина, совок та русскиймір в одному флаконі», — обурився лікар.
У коментарі «Гречці» Андрій Гардашніков пояснив, що про таку вимогу йому повідомила речниця онкоцентру Аліна Катеринчук.
Звідки інформація та що означає
У свою чергу, Аліна Катеринчук пояснила «Гречці», що такі вимоги надійшли в офіційному листі від регіонального Центру громадського здоровʼя, а згодом і в телефонному дзвінку їй пояснювали, що саме хочуть сказати цим листом.
При цьому, у телефонній розмові із журналісткою директор Центру Іван Касьяненко заявив, що вперше про таке розпорядження чує і взагалі структура, яку він очолює не має компетенції давати розпорядження чи ставити вимоги котромусь із медзакладів, атим паче онкоцентру, який підпорядковується обласній раді.
«Ми можемо працювати виключно на партнерських умовах, співпрацювати стосовно певних питань. Але точно не розпоряджатися їхньою діяльністю чи їхніх лікарів», — зазначив очільник Центру громадського здоровʼя.
Проте, зі слів Аліни Катеринчук лист був підписаний саме Іваном Касьяненком, а посилалися у своїх вимогах вони на розпорядження від Кіровоградської ОВА.
Заступник начальника управління комунікації з громадськістю та інформаційної діяльності Кіровоградської ОВА Дмитро Кобець пояснив, що насправді розпорядження жодним чином не стосується публічної діяльності лікарів, а виключно заходів, які відбуватимуться у самій адміністрації і поширюється воно на управління та департаменти.
«Це розпорядження стосується виключно внутрішньої координації роботи і жодним чином не регулює стосунки в лікарнях, між лікарями і пацієнтами і так далі. Воно не має на меті і просто не може своєю суттю щось комусь забороняти. Фактично це для того, щоб розуміти як, наприклад, планувати свої заходи, аби ми склали графік, коли хто із спікерів буде приходити, які матеріали давати, з якої тематики, чого вони будуть стосуватися там і так далі», — розʼяснив «Гречці» Дмитро Кобець.
Фактично, ті вимоги стосуються проведення у Кіровоградській ОВА брифінгів, круглих столів, семінарів та подібного.
Нагадаємо, у Кіровоградському обласному онкоцентрі запрацював гамма-терапевтичний апарат TERABALT із коліматорною насадкою. Медзаклад став першим в Україні, де лікуватимуть пацієнтів за допомогою такого обладнання.