У Кропивницькому ухвалили програму співфінансування ремонтів для ОСББ: що змінили
У вівторок, 10 вересня, у Кропивницькому ухвалили програму, яка передбачає співфінансування на ремонт багатоповерхівок з міського бюджету та ОСББ у співвідношенні 90 до 10 відсотків. Оновлена програма розрахована на 2024-2028 роки.
Нагадаємо, що таку програму співфінансування ремонтів для ОСББ у Кропивницькому затверджували ще у 2018 році. Проте згодом голови управлінь обʼєднань зверталися до міськради і вказували на недоліки у ній. Зокрема, вони просили збільшити максимальну суму видатків з місцевого бюджету для одного ОСББ з 800 тисяч до 1,5 мільйона гривень.
Також вимагали зняти обмеження, що одне ОСББ може брати участь у програмі лише раз на 5 років.
У вівторок, 10 вересня, міські депутати ухвалили оновлену Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Кропивницької міської територіальної громади на 2024-2028 роки, передає кореспондентка «Гречки».
На втілення програми передбачають загалом 54 мільйони 360 тисяч гривень, проте ця сума може корегуватися у подальшому. З них на 2024 рік передбачили 7 мільйонів 160 тисяч гривень.
Станом на 1 січня 2024 в Кропивницькому функціонує 115 ОСББ, в управлінні яких перебуває 149 багатоповерхівок.
Так, ОСББ в рамках оновленої програми можуть провести ремонт будинків у співфінансуванні з міськрадою. Йдеться про співвідношення на умовах 90/10, тобто 90% суми покривається з міського бюджету, а 10% — коштом власників квартир багатоповерхівки.
За умовами програми, гроші видаватимуть на капітальний ремонт таких обʼєктів:
- покрівля;
- внутрішньобудинкові інженерні мережі (водо-, електро- та газопостачання, каналізація, внутрішні водостоки);
- пасажирські ліфти;
- фасад (відновлення зовнішньої штукатурки/облицювання цоколю, відновлення вимощення);
- стіни (розчищення та герметизація стиків);
- під’їзди/сходові клітини (штукатурні та малярні роботи; відновлення цементних, бетонних, плиткових підлог; заміна віконних рам та коробок, дверних коробок та полотен);
- козирки над входами в під’їзди та ґанки;
- влаштування пандуса.
«Співфінансування здійснюється в межах зведеного кошторису на один із видів робіт капітального ремонту відповідно до поданої заяви ОСББ, але не більше 1,8 мільйона гривень на одне ОСББ», — йдеться у документі.
Якщо вартість ремонту перевищуватиме 1,5 мільйона гривень, то оголошується публічна закупівля робіт через відкриті торги на платформі Prozorro.
Витрати на виготовлення проєктно-кошторисної документації та експертизу враховуються до суми співфінансування. Якщо зазначені витрати перевищують суму дольової участі ОСББ, замовником проведення експертизи проєкту виступає міське управління житлово-комунального господарства.
Шаблони заяви та інших документів, які потрібно подати для участі у цій програмі, можна знайти за посиланням.
Раніше «Гречка» публікувала добірку можливостей на отримання фінансування заходів з енергонезалежності для приватних будинків, ОСББ, бізнесу та муніципальної влади.