У Кропивницькому відкрили меморіальну дошку колишньому очільнику обласного управління МВС

12:52, 20 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 20 грудня, відбулося відкриття меморіальної дошки колишньому очільнику обласного управління МВС Анатолію Вітюку, який загинув під Бахмутом. Її розмістили на приміщенні Головного управління національної поліції в Кіровоградській області, де він працював протягом 2013-2014 років.

На відкритті пам’ятної дошки зібралися рідні, знайомі і співробітники Анатолія Вітюка, представники місцевої та обласної влади, духовенство, передає кореспондентка “Гречки”.

Героя згадують як хороброго патріота, людину, віддану своїй справі. 

Право відкрити дошку надали дружині загиблого захисника Світлані і сину Євгену. 

Дружина захисника Світлана зазначила, що її чоловік починав працювати з дільничного інспектора міліції. І дослужився до начальника УВС. У 2019 році він пішов до лав ЗСУ, підписавши контракт.

“Людяність для нього був головним законом. Хлопців-захисників він вважав як своїх синів. З початком повномасштабного вторгнення, коли був сильний наступ, бувши в оточенні, він прийняв рішення вивести взвод, завдяки чому хлопці лишилися живими. Після суттєвого поранення він повернувся у стрій зі словами “Я не можу їх кинути”. Герої не вмирають, Герої поміж нас. Він віддав своє життя, я хотіла б, щоб його внуки, правнуки пам’ятали про нього”, – зазначила дружина полеглого захисника. 

Полеглих захисників, які загинули під час російсько-української війни, вшанували хвилиною мовчання.

Меморіальну дошку освятив архієпископ Кропивницький і Голованівський Православної церкви України Марк.

Анатолій Вітюк народився 7 липня 1966 року у Гайвороні, що на Кіровоградщині. В 1992 році закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування. Розпочав службу в органах внутрішніх справ з 11 жовтня 1993 року на посаді дільничного інспектора. У 2006 році закінчив університет внутрішніх справ, у 2010 році академію управління МВС.

За час служби пройшов від дільничного інспектора до начальника, від лейтенанта до полковника міліції. 25 березня 2015 року звільнився в запас ЗСУ. А з початку повномасштабного вторгнення став на захист країни, долучившись до лав Збройних сил України.

“Наш співробітник Анатолій Вітюк віддано працював як в поліції, так і в лавах ЗСУ. До нас звернулись близькі захисника і ми прийняли рішення встановити меморіальну дошку. Ми зрозуміли, що це потрібно для наступних поколінь, поліцейських, які служать у Кропивницькому, так і поза містом”, – зазначив очільник ГУНП в Кіровоградській області Роман Козьяков.

Воїн загинув 29 грудня під Бахмутом, внаслідок безпосереднього бойового зіткнення та ворожого артилерійського обстрілу. Він отримав поранення, несумісне з життям. Загиблого 56-річного головного сержанта механізованого взводу Анатолія Вітюка поховали 2 січня 2023 року.

Останні новини по темі
У ДТП в Олександрії загинула жінка і травмувалася дитина
Підрив гранати
Підривника гранати у Кропивницькому взяли під варту
Читайте також

Кропивницька та Петрівська громади, що на Кіровоградщини, повідомили про загибель земляків у боротьбі проти російських загарбників....

18:17, 17 Червня, 2024

Громадська організація “Жіноча ліга” запрошує студенток віком від 18 до 21 років на безоплатне навчання в академії медіа для дівчат....

17:45, 17 Червня, 2024

У понеділок, 17 червня, у Кропивницькому сталася ДТП. На перехресті вулиць зіткнулися тролейбус та легковик....

17:27, 17 Червня, 2024