У Кропивницькому встановлене китайське відеоспостереження: чому це може бути небезпечно
В Україні встановлені низка камер вуличного відеоспостереження китайського виробництва. Згідно із даними розслідування журналістів, такі камери можуть передавати інформацію на сервери китайських виробників. “Гречка” зʼясувала, які відеокамери встановлені на вулицях Кропивницького та чи планують збільшувати їхню кількість.
У чому загроза від китайських відеокамер
“Схеми” зʼясували, що в Україні масово використовують камери китайського виробництва. На першому місці за поширеністю – вироби китайської компанії Hikvision. На другому місці – Dahua, теж Китай.
В Україні ці фірми внесені до списку «міжнародних спонсорів війни». Але китайські системи відеоспостереження не заборонені до продажу і продовжують функціонувати по всій країні. Поширені вони і на рівні державних систем безпеки.
Разом з IТ-фахівцями журналісти провели експеримент та зʼясували, що деякі моделі відеокамер цих фірм відправляють інформацію на сервери китайського виробника та є вразливими до хакерських атак.
Також відомо, що Hikvision та Dahua частково належать державним компаніям Китаю і можуть бути пов’язані з комуністичною партією. При цьому, варто зауважити, що влада Китаю зобов’язала компанії надавати державі всю інформацію, яку вона вважає необхідною для контррозвідувальної діяльності.
У матеріалі акцентують, що через давню і тісну співпрацю Китаю та Росії існує ризик передачі до рф інформації з китайських пристроїв, якими масово користуються як в Україні, так і в інших країнах.
Які камери на вулицях Кропивницького
У відповідь на запит “Гречки” у Кропивницькій міськраді повідомили, що на вулицях міста встановлені камери фірми VIVOTEK (Тайвань) та Hikvision (Китай).
Всього наразі на вулицях Кропивницького в рамках програми “Безпечне місто” встановлено 352 камери вуличного відеоспостереження.
За інформацією міськради, у 2024 році планують придбати та встановити ще 50 камер відеоспостереження на відкритих торгах і у “спонсорів війни” камер більше не купуватимуть.
“ При підготовці документації буде враховано інформацію стосовно внесення Національним агентством з питань запобігання корупції виробників і постачальників обладнання для відеоспостереження до переліку “Міжнародних спонсорів війни””, – підкреслили у відповіді на запит.
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею