У Приютівській громаді вірян не пустили до храму на Вербну неділю: чому
У Приютівській громаді, що на Кіровоградщині, 28 квітня у Вербну неділю зібрались віряни Православної церкви України для того, щоб освятити вербу. Проте до храму вони так і не потрапили. Святкову службу довелося проводити за ворітьми.
Храм у Приютівській громаді: у чому суть конфлікту
Християнська спільнота, яка зібралась з нагоди свята 28 квітня 2024 у Приютівській громаді, хотіла відвідати святкове богослужіння й освятити вербу. Проте людей не пустили навіть на подвір’я храму, який належить Православній Церкві України.
Це вже не перша конфліктна ситуація щодо храму у Приютівській громаді між вірянами Православної церкви України (ПЦУ) та Української православної церкви московського патріархату (УПЦ МП).
Зазначимо, конфлікт навколо храму у цій громаді триває ще із травня 2023 року. Тоді місцеві жителі звернулася до священнослужителя Олега Дона провести загальні збори щодо виходу релігійної громади зі складу Олександрійської єпархії УПЦ МП та приєднатись до Кропивницької єпархії ПЦУ. Тоді керівництво Олександрійської єпархії УПЦ МП та парафіяни з інших районів, які спеціально приїхали до Приютівки, щоб завадити зібранню. Вони погрожували і лаяли присутніх, а також перешкоджали журналістам.
Та все ж збори визнали законними. Приютівська селищна рада передала земельну ділянку, на якій розташовано храм, релігійній громаді ПЦУ. І згідно правовстановлюючих документів, громада має право користуватись ділянкою.
Проте, за словами священика Православної церкви України Олега Дона, він і віряни і досі не можуть потрапити на територію храму.
“Релігійна громада подала позов до Господарчого суду. Суд ухвалив заборонити управлінню Олександрійської єпархії УПЦ та будь-яким іншим особам перешкоджати у користуванні релігійній організації ПЦУ земельною ділянкою та наявним на ній майном. Ухвала вступила у силу 18 січня 2024 року. Проте це рішення суду керівництво Олександрійської єпархії УПЦ МП проігнорувало. Вони заблокували територію храму. За невиконання ними судового рішення відкрили кримінальне провадження”, – розповів у коментарі “Гречці” Олег Дон.
Прихильники УПЦ МП не пустили вірян до храму на Вербну неділю
На Вербну неділю 28 квітня вірян ПЦУ не пустили до храму представники УПЦ московського патріархату.
Громаді довелося провести молебень та святити вербу біля вхідних воріт в храм.
Одна із вірянок ПЦУ Інна Агні на своїй Facebook-сторінці написала допис із обуренням щодо ситуації, яка склалася біля храму. Вона говорить, що зверталася також до священика УПЦ МП із проханням говорити українською. Він відмовився і сказав, що вони вільні спілкуватися мовою якою забажають.
“Коли я пояснила, що я не можу чути мову ворога, який вбиває наших хлопців на війні, то була вражена від відповіді, що в нас немає війни. Я шокована тією безтактністю і нахабством, яке чинила УПЦ московського патріархату, заважаючи Отцю Олегу навіть спілкуватися з пресою та показувати документи про рішення суду! Коли почалося освячення верби Отцем Олегом перед воротами(!) Храму, то УПЦ МП почали навмисно голосно вести свою службу російською(!) мовою”, – йдеться в дописі.
Олег Дон зазначає, що ні він, ні віряни ніяких силових дій не чинили. Проте звернулися до поліції.
“Керівництво Олександрійської єпархії УПЦ МП і далі протизаконно знаходиться у храмі і керує ним. На лінію “102” я залишив повідомлення про те, що нам перешкоджають користуватись законно виділеною ділянкою, яка нам передана згідно всіх офіційних документів”, – зазначив Олег Дон.
Із його слів, ці матеріали додадуть до матеріалів кримінального провадження, яке відкрите в Олександрійському відділі Нацполіції.
“Ми висловили своє бажання потрапити в храм, нам відмовили. Привезли з Олександрійської єпархії кремезних хлопців, які дали зрозуміти, що дадуть фізичний опір. У свято не хотілось сперечатись і здіймати галас. Це не наше завдання і методика – штовхатись і заходити в храм. Можливість законно туди увійти мають нам забезпечити правоохоронці”, – стверджує настоятель храму.
Він говорить, що є відповідне рішення суду, рішення селищної ради, узаконене в реєстрі речових прав і неприбуткових організацій.
“Ми є повноправними користувачами цієї земельної ділянки і споруд, які там знаходяться. Вони оскаржували ухвалу суду про наше право користуватись храмом, але цей позов відхилили”, – зазначив він.
За словами священнослужителя, правоохоронці на питання про те, коли виконуватимуть дії стосовно кримінального провадження відповідають, що це таємниця слідства.
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею