Військові з Голландії приголомшені ступенем здичавіння “аборигенів Донбасу”

15:41, 21 Липня, 2014

 

У ніч на понеділок в міжнародному аеропорту “Бориспіль” приземлився чартер з групою експертів Міжнародної асоціації цивільної авіації. Фахівці ICAO вже прибули на Харківщину, що безпосередньо кордонить з Донбасом, і почали переговори з тамтешніми владцями.

За результатами переговорів команда експертів повинна отримати доступ до бортових самописців збитого Boeing 777, а також до інформації, пов’язаної з рейсом MH17, яким слідував літак.

 

Президент України Петро Порошенко розпорядився надати іноземним вояжерам один з лайнерів, призначених для перельотів вищих посадових осіб країни, “щоб експерти змогли без зволікання приступити до роботи», – йдеться в повідомленні прес-служби Порошенка. Командири сил АТО отримали від Петра Порошенка команду негайно припинити бойові дії в радіусі 40 кілометрів від місця падіння малайзійського Боїнга.

Після короткочасного відпочинку в українській столиці новоприбулі, разом із трьома співробітниками посольства Австралії в Україні (котрі приєдналися в Києві), відлетіли до Харкова. Зокрема, в групі фахівців двадцять три представляють Королівство Нідерландів, двоє – Німеччину, ще двоє – США, один – Велику Британію. Слідом за президентським бортом до Харкова вилетіли ще два – спецлітак від Королівства Нідерланди з гуманітарною місією (на борту спеціальне устаткування та труни) і другий з 7 відповідними експертами.

До прибуття в Першу столицю України експерти розглянули та обговорили фотоматеріали, які були надіслані електронною поштою. За результатами аналізу комісії було рекомендовано звернути увагу на конкретні деталі літака, виконати панорамне фотографування окремих частин повітряного судна. Їх колеги, які працюють на місці події, в першій половині дня детально оглянули і задокументували уламки центроплана. Після чого робота комісії була зосереджена на уламках кабіни пілотів.

Тіла 251 пасажирів і членів екіпажу Boeing-777 (зі знайдених 272) знаходяться в рефрижераторних вагонах на станції Торез Донецької залізниці. Судячи з сьогоднішньої заяви голови українського уряду Арсенія Яценюка, їх не доправлятимуть до харківського або київського моргів для проведення детальних досліджень, – а скерують для проведення всіх необхідних експертиз до Нідерландів. Українська сторона готова взяти на себе транспортування тіл загиблих пасажирів. “Що стосується аутопсії та судово-медичної експертизи всіх осіб, які загинули, то в Амстердамі знаходиться одна з найбільш розвинених у світі клінік, і український уряд готовий транспортувати всі тіла загиблих в Амстердам для проведення всіх необхідних експертиз”, – сказав Яценюк. За його словами, Україна готова “передати координаційну роль з розслідування цієї жахливої трагедії нашим західним партнерам”.

Український прем’єр-міністр додав, що російський уряд не вплинув на бойовиків, аби рятувальники та експерти отримали доступ до місця трагедії. Крім того, терористи не дають можливості вивезти тіла в певне місце.

Нагадаю: частину тіл водолази виловили у водоймах біля села Грабове. Держслужба з НС наразі не підтверджує повідомлення деяких ЗМІ, ніби цих пасажирів Боїнга навмисне скинули у воду з наміром “замести сліди злочину”.

У самій же Голландії, звідки рейс MH17 відправився в четвер назустріч смерті, приголомшені фото- і відеосюжетами про мародерів, які насмілилися поглумитися над тілами пасажирів Боїнга, перетрусивши вміст їх сумок і гаманців.

У зв’язку з цим група військовослужбовців Королівства звернулася з відкритим листом до міністра оборони Жанін Хенніс-Плассхаерт. “Шановна пані міністр, те, що нині відбувається з останками пасажирів, у тому числі практично 200 голландськими громадянами, є світсько неповажним, огидним і абсолютно неприйнятним”, – зазначено в листі. Голландські солдати готові взяти участь в операції, якщо буде відданий наказ, про який вони просять. “Використовуйте свій вплив, щоб прем’єр-міністром Марком Рютте було прийнято рішення про якнайшвидше відрядження голландських військ до Східної України у співпраці з законною владою України, з усіма можливими і відповідними засобами, щоб повернути ініціативу щодо вирішення цієї ситуації, де вони мають право на наших загиблих. Це найменше, що солдати можуть зробити для співгромадян, які невинні і померли в результаті злочинного ідіотизму”, – так завершується відкритий лист.

За повідомленням інформаційно-аналітичного центру Ради з національної безпеки та обороні при Президентові України, під час пошуково-рятувальних робіт викрадаються не тільки знайдені особисті документи пасажирів і членів екіпажу. “Найманці викрали дипломатичну пошту, яку перевозив цей рейс”, – інформують в РНБО. Згідно з цим же повідомленням, в даний час навколо місця катастрофи обстежена площа пошуку близько 120 кв. км. До пошуково-рятувальних робіт в зоні катастрофи літака і спеціальних робіт залучено 810 фахівців і 35 одиниць техніки.
Олег БАЗАК

 

Останні новини по темі
Читайте також

У ніч на 20 березня ворог масовано атакував Кропивницький ударними дронами. Патрульна поліція області показала відео, як у під час атаки евакуювали людей, які опинилися в епіцен...

21:10, 20 Березня, 2025

Марʼянівська, Кетрисанівська, Соколівська і Гайворонська громади повідомили про загибель земляків, які стали на захист українського народу від російських загарбників....

18:38, 20 Березня, 2025

Унаслідок масованої атаки дронами 19 березня у Кропивницькому пошкоджено понад 70 приватних будинків та 17 багатоповерхівок, інфраструктуру, школу та храм....

17:28, 20 Березня, 2025