Віктор Лозінський повернувся до 119-ї виправної колонії
Опівдні виконуючий обов’язки міністра внутрішніх справ Арсен Аваков доповнив вранішній пост, цитований “Гречкою” о 10.52: “…Оформивши відповідні документи, Лозінського доставили назад до колонії. Окреме тепер питання до процедури його випуску”.
Голова Міжнародної Ліги захисту прав громадян України Едуард Багіров обурений поведінкою посадовців-силовиків, які допустили дострокове звільнення жителя Кіровоградщини з-під варти.
На думку правозахисника, потрібно негайно заарештувати суддю, що прийняв рішення, прокурора, який “вухами плескав на судовому засіданні” та начальника колонії.
Експерт нагадав, що Лозінський сидів за вбивство, а значить, не належав до тієї категорії людей, які підлягають швидкому звільненню “за станом здоров’я”. Крім того, той систематично порушував режим утримання. “Забороняється звільняти людину, яка таким нахабним чином порушує правила”, – підкреслив Багіров.
“Своїм рішенням суд фактично нівелював довіру до судової системи. Чому такі люди, як Лозинський, виходять на волю, всім зрозуміло. Корупція, хабарі, долари, золото. Це незмивна пляма з Генеральної прокуратури, пенітенціарної служби та судової системи”, – упевнений правозахисник Багіров.
Олег БАЗАК



