Вперше у Помічнянській громаді створять «Шкільний громадський бюджет»: як це працюватиме
![](https://gre4ka.info/wp-content/uploads/2024/12/kopiya-dlya-markuvannya-pryamokutnyk-kopiya-kopiya-17-1024x724.png)
У Помічнянській громаді, що на Кіровоградщині, учні місцевих ліцеїв вперше долучаться до конкурсу «Шкільний громадський бюджет». «Гречка» дізнавалася, як він проходитиме і що передбачає.
Як розповіла у коментарі «Гречці» очільниця відділу освіти Помічнянської міської ради Ніна Семашко, у цьому конкурсі учні створюватимуть проєкти для покращення шкільного та громадського життя, а три команди-переможці отримають по 20 тисяч гривень на їх реалізацію.
Конкурс проводять за підтримки програми USAID DOBRE, яка виділить 50 тисяч гривень на реалізацію проєктів учнів. Ще 10 тисяч гривень виділять з міського бюджету громади.
«У жовтні 2024 року нас запросили на ознайомчий вебінар від програми, де розповідали про приклади впровадження шкільного громадського бюджету в інших громадах. Ідея нас зацікавила, і ми швидко вирішили долучитися» , — зазначила Ніна Семашко.
За її словами, до конкурсу долучаться три ліцеї громади: «Універсум» , «Гармонія» та ліцей № 1 імені Героя України Березняка Євгена Степановича.
«Цей конкурс допоможе дітям зрозуміти, що їхні ініціативи важливі для громади. Вони навчаться працювати з бюджетом, аргументувати свої ідеї та реалізовувати», – розповіла Ніна Семашко.
Відтак, суму рівномірно розподілять між трьома школами громади: по 20 тисяч гривень на кожен ліцей.
Умови конкурсу «Шкільний громадський бюджет»
Як пояснила Ніна Семашко, у кожній школі команди учнів змагатимуться між собою. Група складатиметься щонайменше з трьох учнів 7–11 класів. Кількість таких груп у школі необмежена.
«Ці проєкти можуть стосуватися облаштування шкільних просторів, організації спортивних чи екологічних заходів, створення зон для відпочинку або творчості. А також підтримки соціальних ініціатив у громаді та багато чого іншого» , – зазначила посадовиця.
За умовами конкурсу, бюджет кожного проєкту не має перевищувати 20 тисяч гривень.
Переможців обиратимуть шляхом голосування.
«Ці проєкти подадуть на голосування. Його проводитимуть за допомогою бюлетенів і прозорих урн. Це буде щось дуже схоже на вибори чи референдуми» , – розповіла Ніна Семашко.
Конкурс стартує у січні 2025 року, а до кінця травня всі проєкти мають бути втілені.Усі закупівлі для втілення проєктів погоджуватимуть із командами переможців.
«Ми прагнемо, щоб учні не лише мріяли, а й розуміли, як втілювати свої ідеї. Цей конкурс вчить відповідальності й показує, що їхні ініціативи можуть змінювати школу та громаду», — зазначила Ніна Семашко.
Нагадаємо, раніше «Гречка« розповідала, про те, як громадські активісти допомагають розвивати Помічнянську громаду.