Вигнали дітей з укриття? Чому у Кропивницькому у будинку творчості спалахнув конфлікт

16:23, 15 Червня, 2024

У п’ятницю, 14 червня, у Кропивницькому відбувся конфлікт між керівницею Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості (ЦДБХТТ) та  мамою 8-річного хлопчика, який відвідує гурток у закладі, і керівником цього гуртка.

Вигнали дітей з укриття?

Як розповіла у коментарі “Гречці” мама хлопчика Алла Ланько, у п’ятницю вранці керівниця ЦДБХТТ Олена Арутюнян під час тривоги не пустила її сина та ще одного хлопчика в укриття.

“Я привела дитину на гурток і пішла на роботу. Десь через 20 хвилин мені дзвонить син з переляканим голосом і каже: ” Мамо, швидше іди сюди, нас виганяють зі сховища”, – розповіла Алла Ланько.

За словами жінки, коли оголосили тривогу на гуртку було лише два учні.

“Керівник гуртка після оголошення повітряної тривоги сказав їм спускатися в укриття. А сам, як зазвичай, залишився закривати клас”, – каже мама хлопчика.

Як розповіла Алла Ланько, біля укриття їх зустріла директорка ЦДБХТТ Олена Арутюнян, яка заборонила їм заходити до укриття та сказала йти до вчителя.

“Тут я не розумію цих правил. Чому діти не можуть почекати вчителя у сховищі? Адже на той момент була повітряна тривога. А що було б, якби не дай Боже був приліт?”, – зазначає вона.

Після цього діти пішли за вчителем й уже разом з ним зайшли до укриття.

Алла Ланько намагалася поспілкуватися з Оленою Арутюнян. Коли та відповіла, що це наклеп і вона не знає її сина, то вирішила оприлюднити ситуацію у пресі.

За словами Алли Ланько, це вперше її сина не пустили в укриття у цьому навчальному закладі. 

Директорка називає інформацію наклепом

У коментарі “Гречці” директорка ЦДБХТТ Олена Арутюнян розповіла, що частину першого та другий поверх приміщення Центральноукраїнського будинку художньої та технічної творчості орендує обласний центр науково-технічної творчості. У ньому діє гурток з технічного моделювання, який і відвідує син Алли Ланько.

Ситуацію щодо того, що вона нібито не пустила дітей в укриття, вона називає наклепом. 

“Я не виганяла дітей з укриття, це все наклеп. Сталася така ситуація, що діти сиділи в укритті, гралися. Я сказала їм, щоб вони знайшли свого керівника і були з ним. На мою думку, керівники повинні відповідати за життя і безпеку дітей, адже вони отримують зарплатню за їх навчання”, – зазначила вона. 

На виході з укриття, зі слів пані Олени, вона зустріла керівника гуртка Володимира Цися, який при дітях почав на неї кричати та ображати у грубій формі, каже вона. 

“А коли я запитала в нього, чому діти в укритті залишаються без керівника, то у відповідь почула лайку”, – розповіла Олена Арутюнян.

Жінка говорить, що діти неодноразово залишалися в укритті самі. 

Олена Арутюнян написала письмову претензію керівнику обласного центру науково-технічної творчості. 

“Проте у відповідь на цю претензію керівник почав перекручувати та спаплюжувати факти, телефонувати пресі. Крім того, викликали мам дітей, які там навіть не були і почали розповідали, що я за руки витягувала дітей з укриття”, – каже Арутюнян.

Директорка ЦДБХТТ Олена Арутюнян підкреслила, що її стосунки із Володимиром Цисєм  уже тривалий час є напруженими. По факту останньої ситуації вона хоче подавати на нього до суду за наклеп.

Керівник гуртка стверджує, що не лишав дітей самих

У коментарі “Гречці” Володимир Цись заперечив, що залишав дітей самих в укритті.

“Мене не було з дітьми близько двох хвилин. Це поки я вимикав світло, зачиняв двері і спустився до них. А по дорозі до укриття, зустрів їх. Вони мені сказали, що Олена Арутюнян вигнала їх з укриття”, – розповів він.

Він також заперечив, що при зустрічі з директоркою ЦДБХТТ Оленою Арутюнян кричав на неї та ображав у грубій  формі.

“Я запитав її, чому вона вигнала дітей, із якої причини. Але у відповідь вона почала кричати мене і діймати словами. Я вже давно знаю Олену Арутюнян. Вона думає, що укриття належить тільки їй”, – зазначив Володимир Цись.

За його словами, після вчорашньої ситуації з укриттям у Кропивницькому відбулося засідання Департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА. На ньому директорка ЦДБХТТ Олена Арутюнян та представники обласного центру науково-технічної творчості намагалися знайти спільне рішення щодо спільного перебування в укритті.

Вирішення вбачають в узгодженні гафіків роботи гуртків та облаштуванні в укритті окремого місця для обласного центру науково-технічної творчості, каже Володимир Цись.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що  голова ОВА закликав мешканців повідомляти про випадки, коли укриття під час повітряної тривоги залишаються зачиненими. Про це можна повідомити на гарячу лінію обласної адміністрації за номером 0-800-500-238, або звертатися до місцевих органів самоврядування. Номер гарячої лінії міського голови у Кропивницькому: 0-800-217-721.

Відповідальність за доступність до укриттів несуть власники тих установ, в яких вони розташовані – тобто керівництво лікарні, школи, підприємства, закладу тощо. За доступність укриттів у багатоквартирних будинках відповідальні ЖЕО чи ОСББ.

За посиланнями можна подивитися адресу найближчого бомбосховища чи найпростішого укриття у Кропивницькому.

Останні новини по темі
Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили держнагороди: відзнаки вручили родинам
Ворожі спецслужби у соцмережах вербують підлітків палити автівки військовослужбовців ЗСУ: є затримані
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024