«Я – ухилянт»: як працює нова російська інформаційна атака

15:24, 16 Квітня, 2024

Російська пропагандистська «машина» запустила нову інформаційно-психологічну операцію (ІПсО), ціль якої – розколоти українське суспільство на «ухилянтів» та «оборонців», зірвати мобілізаційні процеси під час повномасштабної війни.

Як повідомляє Головне управління розвідки Міноборони, ця кремлівська ІПсО намагається просувати наратив героїзації ухиляння від захисту українського народу під час війни. При цьому принижуючи гідність тих, хто вже долучився до лав Сил Оборони.

Для цього росіяни поширюють і підбурюють до поширення відеоролики у соціальних мережах. На таких відео нібито українці показують відпочинок за кордоном і називають себе «ухилянтами». Водночас із відео в українському сегменті соцмереж почали з’являтися пісні, які просувають той самий наратив: нібито ухилятися від захисту своєї країни є чимось похвальним.

«Вказана ІПСО – класична технологія розколу суспільства, коли з одного боку є “оборонці”, а є “ухилянти”. Мета таких дій ворога – зірвати мобілізацію, збільшити напругу в суспільстві через внутрішнє протистояння», – зауважили в ГУР.

У Центрі протидії дезінформації уточнюють, що росіяни намагаються запустити псевдофлешмоб з хештегом «ухилянт» серед українців.

«Псевдофлешмоб – чергова ворожа ІПсО. Це класична технологія розколу суспільства, в якій використовується той же принцип, що і в технології розколу за мовою. Тільки в цьому випадку ворог розпалює ненависть, нівелюючи конституційний обов’язок», – зазначив керівник ЦПД Андрій Коваленко.

Нагадаємо, раніше росіяни поширювали фейк, що чоловіка на вулиці «під дулом автомата» начебто забирають до ТЦК.

Як повідомляла «Гречка», в українському сегменті соцмереж поширювали фейк про депортацію українців з територій інших країн.

Останні новини по темі
Підпалили 5 контейнерів сміття: у Кропивницькому розшукують порушників
У Новомиргородській громаді встановили меморіальні дошки трьом воїнам-землякам
Читайте також

Аджамська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель захисника Євгена Куропятника.

16:46, 18 Травня, 2024

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024