Запобіжний захід не продовжили: чи випустять Червінського з-під арешту?

19:22, 19 Квітня, 2024

У Кіровоградському районному суді 19 квітня продовжили розгляд справи з обвинувачення колишнього в. о. командира однієї з частин Сил спецоперацій Романа Червінського у перевищенні повноважень.

Саме в цей день спливає термін арешту для обвинуваченого, який вже рік перебуває під вартою. Проте провести засідання завадили п’ять повітряних тривог.

За що судять Романа Червінського

Обвинувачення стверджує, що Роман Червінський не погодив зі Службою безпеки України дії під час спецоперації з вербування російського пілота. Начебто він допустив витік інформації про аеродром «Канатове» у Кропивницькому районі. Аеродром росія обстріляла 23 липня 2022 року, внаслідок чого загинули троє людей, 19 зазнали поранень.

У квітні 2023 року Роману Червінському у Києві оголосили про підозру у перевищенні повноважень, які призвели до тяжких наслідків і обрали запобіжний захід: перебування під вартою.

Сам Роман Червінський стверджує, що спецоперацію проводило власне СБУ, а до нього звернулися як до контррозвідника на останньому етапі.

«У цій робочі групі був співробітник СБУ, який займався контррозвідувальними заходами. І всі дії, які вчиняв він, тепер інкримінують Червінському. І слідчі намагалися приховати участь СБУ у тій операції, проте у відповідях на офіційні запити знайшлися відповідні документи», – розповів «Гречці» адвокат обвинуваченого Андрій Йосипов. 

Суд над Червінським у Кропивницькому

Після завершення розслідування справу передали у Кіровоградський районний суд.

Підготовчі засідання у Кропивницькому відбулися 12 та 17, 18 квітня. На першому засіданні мали виступити 17 потерпілих людей, проте до суду прийшов тільки один з них.

Вже на другому засіданні сторона захисту клопотала про те, щоб справу розглядав не один суддя, а колегія з трьох суддів. Суд клопотання задовольнив.

Та колегію суддів у Кіровоградському районному суді зібрали швидко. Окрім Ігоря Гершкула, який розглядав цю справу у Кропивницькому від початку, до колегії увійшли ще Ірина Бойко та Олександр Квітка. 

Червінський суд Кропивницький судді

Під час засідання 18 квітня адвокати обвинуваченого заявили, що склад колегії суддів був обраний з порушеннями, і тому оголосили про відвід суддів. 

Це клопотання суддівська трійка визнала необґрунтованим і відхилила.

Червінського випустять з-під арешту?

На початку засідання 19 квітня сторона захисту Романа Червінського заявила клопотання про відвід двох прокурорів, які ведуть цю справу у Кропивницькому – Віктора Кобця та Ярослава Гаврищука. 

Чернвіський суд Кропивницький прокурори арешт
Прокурори Віктор Кобець і Ярослав Гаврищук. Кіровоградський районний суд, 19 квітня 2024.

Проте продовжити засідання не змогли через повітряні тривоги, які лунали одна за одною: о 12:30, 13:48, 15:25 та 16:28.

Варто зазначити, що термін арешту Роману Червінському спливає саме сьогодні – 19 квітня. 

«Якщо сьогоднішнє засідання перенесуть і не продовжать арешт, то Роман Червінський вийде з-під варти. Тобто запобіжного заходу не буде жодного, поки не оберуть якогось. Якщо ж обиратимуть запобіжний, то ми клопотатимемо про взяття на поруки або інший захід, не пов’язаний з обмеженням волі», – пояснив «Гречці» захисник обвинуваченого Віктор Василюк. 

Червінський адвокат Василюк про арешт
Один з адвокатів Романа Червінського Віктор Василюк

За час між повітряними тривогами присутні учасники акції підтримки Романа Червінського написали заяви з проханням відпустити обвинуваченого і про готовність взяти його на поруки. Так, канцелярія суду отримала щонайменше 32 таких заяви 19 квітня.

Червінський суд арешт поруки активісти
Двоє учасників акції пишуть у судовій залі заяви, що готові взяти Романа Червінського на поруки

Вже о 18:10 після чергового відбою загрози всі повернулися до судової зали. Роман Червінський попросив про перенесення засідання. Прокурор почав озвучувати клопотання про продовження запобіжного заходу, та договорити не встиг – о 18:14 була оголошена  вже повітряна тривога. Вже п’ята за час цього засідання. 

«Колегія суддів ухвалила рішення про перенесення засідання на іншу дату. Про дату буде повідомлено додатково», – оголосив розпорядник суду. 

Раніше кореспондентка «Гречки» запитувала в одного із юридичних захисників Романа Червінського щодо того, що може зробити сторона обвинувачення, якщо запобіжний захід не зможуть продовжити.

«Якщо не оберуть продовження запобіжного заходу, то пана Романа мають звільнити з-під варти. Але прокуратура може за цей час подати клопотання не про продовження цього запобіжного, а призначення іншого – наприклад, по іншому провадженню», – пояснив тоді «Гречці» адвокат Андрій Йосипов. 

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Продукти, транспорт і комунальні послуги: як змінилися ціни на Кіровоградщині у 2024
economica ціни
загинув військовий
Навічно у строю: чотири громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024