Землю на Театральній віддали на 49 років підприємиці, яка судиться з владою

14:33, 27 Лютого, 2024

У Кропивницькому земельну ділянку, площею 1809 квадратних метрів, по вулиці Театральній передали в оренду на 49 років приватному підприємству. Власниця підприємства, яке отримало землю, наразі судиться з обласним комунальним підприємством за так званий “Колізей”.

Рішення про передачу ділянки прийняли сьогодні, 27 лютого, під час сесії Кропивницької міськради, передає кореспондентка “Гречки”.

Згідно із затвердженим проєктом рішення, мова йде про ділянку за адресою вулиця Театральна, 8а. 

Цим же рішенням право постійного користування землею за цією адресою припинили одразу трьом підприємствам: малому підприємству «Профі», фірмі «Корвет» та ЗАТ «Силует». 

Натомість цю землю передали в оренду на 49 років підприємству ТОВ «Ависагро». 

“Вид цільового призначення – для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель компаній, які займаються підприємницькою діяльністю, пов’язаною з отриманням прибутку , за рахунок земель житлової та громадської забудови”, – йдеться в проєкті рішення.

Розмір орендної плати встановили  на рівні 6 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки на рік. Як йдеться в документі, вартість ділянки становить 5,5 мільйона гривень. Відтак річна оплата за оренду має складати 335 тисяч гривень, тобто 27 995 гривень за місяць.

За вказаною адресою перебуває аварійна пам’ятка архітектури середини ХХ століття. Останні роки будівля перебуває у занедбаному стані, а у 2018 році внаслідок пожежі вигоріла значна частина приміщення.

Що відомо про нову орендарку землі

Про плани передати цю ділянку в оренду ТОВ «Авиасагро» писав раніше “Антикорупційний вимір”. Тоді журналісти зʼясували, що ТОВ «Авиасагро» до 2021 року офіційно значилося на Сергію Козовому, колишньому помічнику покійного нардепа Станіслава Березкіна. Нині фірма записана на Олену Мощинську. Крім «Авиасагро» на неї оформлена низка підприємств, які донедавна належали Сергію Тарасову чи були зареєстровані за адресою його агрохолдингу. Це відомий латифундист і спонсор виборчої кампанії «Слуги народу» в області, а його син Олег – нардеп від цієї політсили.

Ще одна фірма, яка записана на пані Мощинську — ПП «ЕлітІнвестАгро» — судиться з обласним комунальним підприємством щодо будівлі так званого «Колізею».

Це недобуд площею 8356 квадратних метрів, який фірма придбала в комунального підприємства на ПрозороПродажі. За умовами договору – також підприємство мало викупити й землю під будівлею. Проте уклавши договір купівлі недобуду фірма вирішила через суд добитися зниження вартості грошової оцінки землі, з якою «Колізей» виставляли на торги. 

Раніше у  розслідуванні Bihus.Info йшлося, що «ЕлітІнвестАгро» пов’язане із холдингом Тарасова, а згадана Олена Мощинська постила у фейсбуці спільні фото з латифундистом. Детальніше – за цим посиланням. 

Останні новини по темі
Кропивницька міськрада із бюджету виділила 100 мільйонів гривень на ЗСУ
підозра податки
Допомагала ухилятися від податків? Податківицю на Кіровоградщині підозрюють у зловживанні на 3,4 мільйона
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024